В Україні вирішили впровадити європейські стандарти безпеки на дорогах

Вівторок, 03 липня 2018 16:07
Для  цього оновлено Державні будівельні норми щодо ширини смуг руху в містах і селах.

Їх почнуть впроваджувати вже з 1 вересня, проектуючи нові та реконструюючи наявні вулиці й дороги, пише газета "Експрес".  

"Дотепер Державні будівельні норми передбачали, що ширина смуг руху  становить від 3,5 до 3,75 метра, залежно від призначення дороги. Нові параметри такі: на вулицях загальноміського та районного значення смуги руху мають бути завширшки 3 метри (за старими ДБН —  3,75 м), смуги магістралей загальноміського значення із безперервним рухом у містах —  3,5 метра, смуги руху місцевих житлових вулиць та доріг у всіх населених пунктах —  2,75 метра", —  розповідає Андрій Климчук, менеджер кампанії "За безпечні дороги", Центр демократії та верховенства права.

Він пояснює, що такий інженерний прийом дозволить знизити середню швидкість руху транспорту у містах.

"Якщо, до прикладу, смуга мала 3,75 метра, а її звузять до трьох, то залишаться додаткові 75 сантиметрів, а на двосмуговій дорозі це вже 1,5 метра. Їх можна буде використовувати для облаштування поворотних смуг, велодоріжок, смуг для громадського транспорту чи додаткових для автомобілів тощ", - додає Андрій Климчук.

У нових ДБН йдеться про зниження розрахункової швидкості руху до 50 кілометрів за годину, а у старих вона становила 80 кілометрів за годину. Повороти вулиць, підйоми та спуски проектуватимуть під гострішим кутом. Це робитимуть для того, аби водії входили у повороти  й долали підйоми та спуски зі швидкістю до 50 кілометрів за годину.

Ввпровадження нових норм не створюватиме водіям дискомфорту під час руху, адже ширина стандартного автомобіля —  до 2 метрів. Тож 3-метрової смуги руху цілком вистачає для того, щоб їхати дорогою із швидкістю 50 кілометрів за годину. Такі стандарти ширини смуг діють у багатьох європейських країнах.  Там водії їздять обережніше і з меншою швидкістю, отож і ДТП рідше фіксують.

Змінені будівельні норми застосовуватимуть не лише до нових і  реконструйованих доріг. На вулицях, які не ремонтуватимуть, нанесуть нову розмітку, зменшивши ширину смуг.

"Також нові ДБН передбачають облаштування острівців безпеки. Без них не можна буде робити нерегульовані пішоходні переходи на вулицях, які мають дві та більше смуг в одному напрямку. Острівці безпеки облаштовуватимуть, виділяючи розділювальні смуги або звужуючи смуги руху до 2,75 метра", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Будівельний конфлікт: мешканці мікрорайону Пасічна блокують дорогу та не впускають техніку. ФОТО

Перегляди 406 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK