Україна – у топ-20 країн, де найбільше людей помирають через алкоголь

Четвер, 05 липня 2018 17:09
У всесвітньому рейтингу здоров'я Україна посідає 14 позицію за кількістю смертей від алкоголю.

Цікаво, що позиції перед нами обійняли Фінляндія, Монголія, Молдова, Польща (з 10 по 13 місця). А лідерами у цьому антирейтингу стали Сальвадор, Росія та Естонія, повідомляє Експрес-онлайн.  

У країні, що опинилась на першому місці, отруєння алкоголем стає причиною 17,54 із кожних ста тисяч смертей, причому передусім із цієї причини помирають чоловіки (майже 39 випадків на 100 тисяч порівняно з 1 випадком у жінок). У Росії цей показник становить 15 випадків на 100 тисяч смертей (26,12 у чоловіків і 5,25 у жінок).  

В Україні такий показник становить 6 смертей на 100 тисяч (10,21 у чоловіків і 2,38 у жінок). Здавалося б, не все так погано, однак ми – на 14 місці з-поміж 183 країн. Найменше осіб через вживання алкоголю помирає в Ірані – лише 0,11 на 100 тисяч.

"На щастя, в Україні спостерігається тенденція до зниження рівня споживання алкогольних напоїв. Тому зменшується як кількість прямих смертей від отруєння алкогольними напоями, так і показник смертності, пов'язаний із так званими алкогольними хворобами (хронічні недуги внутрішніх органів, травми, ДТП). Протягом перших десяти років цього століття цей показник сягав 25 тисяч, зараз він зменшився удвічі. Зниженню рівня споживання напоїв із градусом сприяло кілька факторів. Зокрема, підвищення цін на таку продукцію, заборона реклами й розпиття в публічних місцях, обмеження в багатьох містах продажу алкоголю в нічний час. Попри це, за рік українець випиває три літри чистого спирту у вигляді горілки (це 7,5 літра), три літри чистого спирту у вигляді пива (60 літрів) і літр чистого спирту у вигляді вина (сім літрів)", - пояснює Костянтин Красовський, директор інформаційного центру з проблем алкоголю та наркотиків.

Читайте також: Прикарпатець вимагав 54 біткойни за звільнення заручників. ФОТО

Перегляди 290 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK