До кінця літа в Україні на 15-20% можуть підвищити ціни на хліб

Середа, 01 серпня 2018 10:40
До кінця літа ціна на хліб підскочить. Такий прогноз озвучив експерт з економічних питань Євген Олейніков.

"Фактично, подорожчання може початися вже протягом місяця, максимум через місяць, коли зерно нового врожаю піде у виробництво", - заявив експерт, - пише Погляд UA.

За його словами, на підвищення вартості хліба вплине багато різних факторів.

"Впливає вартість електроенергії, ціни на яку ростуть (для промислового споживача. - Ред.), підвищення вартості природного газу, а це впливає і на вартість електроенергії і безпосередньо на виробництво. І крім того, підвищення тарифів на залізничні перевезення теж вплине", - заявив Олейніков.

Навіть багатий урожай, за словами експерта, допоможе лише частково, оскільки сама Україна виробляє недостатньо хліба.

"Якби ми в достатньому обсязі переробляли зерно всередині країни, зберігали, наприклад, у вигляді борошна, то хороший урожай дозволяв би збільшувати запаси. Але, як правило, у нас ситуація така, що у нас все одно велика частина зерна вивозиться, а далі може повертатися в країну, але вже в переробленому вигляді. Тому все одно додасться інша частина доданої вартості і відповідно це на ціни теж вплине", - пояснив експерт.

Агрономи повідомляють, що в Україні очікується неврожай зернових. Затяжна посуха може призвести до втрати половини врожаю пшениці та ячменю.

Читайте також: Ферма на місці чагарників: біля 300 породистих свиней та 200 гектарів орної землі. ФОТО

Перегляди 527 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK