Чи входять в пенсійний стаж декрет, навчання та армія: пояснення експерта

Вівторок, 18 вересня 2018 11:41
До страхового стажу входить не тільки період трудової діяльності.

Після реформи терміни виходу українців на пенсію будуть залежати від накопиченого страхового стажу. Потрібно враховувати, що в нього входить не тільки період трудової діяльності, - пише Gazeta.ua.

Експерт зазначила, що з 1 січня 2004 р студенти перестали платити внески з ПФ, тому тим, хто здобував освіту в вищих і середньо-технічних навчальних закладах після цієї дати, роки навчання в стаж для пенсії не йдуть. У той же час до страхового стажу зарахують час навчання на денній формі по бюджетному замовлення до 1 січня 2004 року.

Для жінок, які перебували в декреті до 2004 року, цей період зарахується до стажу незалежно від того, працювала вона чи ні. З 2004 року декретну відпустку зараховується, якщо жінка отримувала соцдопомога.

До 2013 р в стаж не входили 2 місяці перед пологами і 2 місяці після них. З 2013 р цей період зараховується, оскільки з декретних почали відраховувати відсотки в ПФ. З 1 січня 2018 р жінкам буде зараховуватися це час до страхового стажу.

Також йде в стаж термінова служба в армії. Військові частини сплачують внески до ПФ за своїх солдатів з 2007 року. Але складність полягає в тому, що частини почали передавати в ПФ індивідуальні звіти по кожному військовослужбовцю тільки в 2016 році.

Очікується, що військові частини протягом 5 років передадуть до Пенсійного фонду ці звіти, і котрі проходили військову службу українцям внесуть цей час з страхового стажу.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що українці можуть самостійно перевірити стаж і розмір пенсії. Пенсійний фонд представив сайт, який дозволяє українцям дізнатися свій робочий стаж і перевірити пенсійні нарахування.

Крім того, черговим сюрпризом для українських пенсіонерів від уряду, після проведення пенсійної реформи, стануть нові правила: зокрема, одночасно не можна буде отримувати пенсію і працювати.

Також нам стало відомо, що українці без достатнього страхового стажу отримуватимуть соціальну допомогу.

Читайте також: На Прикарпатті школярам розповіли, що таке булінг і як з ним боротися

Перегляди 777 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 #1 гена 27.09.2018, 21:11
Я замішував цемент
-
Я вночі був охоронцем.
Потім вирушив на пляж.
Рятувальником, під сонцем,
Здобував пенсійний стаж.

Згодом йшов на підробітку,
Де вирує будмайдан.
Піт ішов із мене влітку.
Гуркотів на рейках кран.

Щоб грошей побільше мати,
Хоч і втомлений був вщент,
Гострим кінчиком лопати
Я замішував цемент.
Цитата

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK