У Джублику будують найбільший на Закарпатті храм Пресвятої родини. ФОТО/ВІДЕО

Неділя, 23 вересня 2018 20:08
Джублик – християнський центр на околиці села Нижнє Болотне, що на Іршавщині, – привертає увагу паломників з усіх куточків України та з-за кордону.

Урочище Джублик унікальне тим, що 16 років тому над джерелом з’явилася Божа Матір двом маленьким місцевим дівчаткам.

Зараз тут засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці, побудовано літню відпустову церкву Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, два монастирі чоловічий та жіночий, каплиці, будинок для паломників, а довкола святині встановлено Хресну Дорогу. Крім того, на території розпочато будівництво найбільшого на Закарпатті храму, - пише Іршава-News.

Із цього гірського джерела в урочищі Джублик все і почалося. Місцеві жителі споконвіку набирали тут воду. 27 серпня 2002 року дві місцеві дівчинки Оленка та Мар’янка набирали з цього джерела воду і побачили Божу матір – діву Марію.

Чимало паломників з усіх куточків України та з-за кордону вже 16 років відвідують святиню. Люди та самі монахи розповідають про зцілення – як духовні, так і фізичні, народження довгоочікуваних первістків у сім’ях, які багато років не мали дітей.

Сьогодні в урочищі Джублик – духовний центр. Тут засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці, побудовано літню відпустову церкву Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, два монастирі чоловічий монастир з каплицею Серця Христового, а також жіночий з каплицею Пресвятої Родини. Також на території Джублика зведений будинок для паломників з каплицєю Івана Христителя. Над джерелом, де з’явилася Богородиця, стоїть дерев’яна каплиця Матері Божої, а довкола цілої святині встановлено Хресну Дорогу. Це 14 стацій по Джубликівській горі. Одна з них – унікальна.

На території святині 4 роки тому розпочато будівництво найбільшого на Закарпатті храму Пресвятої родини.
 
Світлина від Атанасія Чийпеша.
 
Світлина від Атанасія Чийпеша.
 
Світлина від Атанасія Чийпеша.
 
Ісус Христос, Спаситель світу. Скульптура Ісуса Христа в процесі виготовлення. В перспективі, з Божого благословення, буде встановлена на куполі Собору Пресвятої Родини в Джублику.
 
Світлина від Атанасія Чийпеша.
 
Світлина від Атанасія Чийпеша.
 
Скульптура Апостола Юди Тадея. На одну з дванадцяти колон храму. Виготовлено та освячено 2018-го року Божого.
 
Світлина від Джублик.
 
Гріб Господній, чотирнадцята стація Хресної Дороги. З'єднання двох храмів.
 
Світлина від Джублик.
 
Перегляди 658 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK