Штрафи, конфіскація майна, тюрма: в Україні посилили відповідальність за незаконну вирубку лісів

Неділя, 14 жовтня 2018 12:07
Підписано закон, який посилює відповідальність за контрабанду та незаконну вирубку лісу.

Документ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" набуде чинності з 1 січня, пише газета Експрес.

Закон вводить нове поняття —  "контрабанда лісу за межі митної зони країни" —  посилено кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу і за контрабанду деревини.

За перевезення через кордон необроблених лісоматеріалів поза митним контролем або приховування їх від митного контролю можна потрапити до в'язниці на строк від трьох до п'яти років.

Повторна контрабанда за змовою групи осіб або за участю службової особи з використанням службового становища веде до покарання —  позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років із конфіскацією майна. Контрабанда лісу організованою групою в особливо великому розмірі —  на строк 10 —  12 років із конфіскацією майна.

Передбачене збільшення штрафів за незаконне вирубування та знищення лісів і зелених насаджень. Залежно від обставин, з порушника можуть стягнути від 255 до 34 000 гривень.

"Ідеться про внутрішій ринок споживання деревини, але у законі не прописано, що ж таке внутрішнє споживання. Згадана норма не означає, що в Україні заготовлятимуть лише 25 мільйонів кубометрів лісу на рік. Можуть заготовити вдвічі більше й вивезти за кордон. Це ж уже не для внутрішнього споживання", —  розповідає Дмитро Карабчук, експерт з питань лісового господарства WWF в Україні.

Читайте також: У Івано-Франківську на Вовчинецьких горах пройшли змагання з фрірайду. ФОТО/ВІДЕО

Перегляди 394 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK