В українців почнуть тотально перевіряти і вилучати закордонні посилки

П'ятниця, 21 квітня 2017 16:45
Українці, що замовляють товар з-за кордону, скажімо, по каталогам з Китаю, ризикують не побачити свої обновки.

Митники незабаром отримають право знищувати підробки, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях (загальною кількістю в одному відправленні до 3 штук і вагою до 2 кг). Для цього буде прописаний особливий порядок знищення продукції, яка порушує права інтелектуальної власності.

Відповідні норми повинні з'явиться в Митному кодексі до кінця 2017 - граничного терміну імплементації регламенту ЄС № 608/2013. Про це розповів представник департаменту організації митного контролю Олексій Гащицький.

За даними представника Національного координаційного центру з охорони прав інтелектуальної власності США, спецагента ФБР старшого Джейсона Левітта, 2,5% продукції в світі є контрафактом. Зараз кожен 12-й долар в США витрачається в інтернеті. У 2020-му, як прогнозують фахівці, вже кожен восьмий долар американці витрачатимуть на покупки в мережі. А тому боротьба з торгівлею підробками через інтернет стає особливо актуальним.

Тим більше, що на відміну від звичайної збутової мережі підробок, наприклад, лікарські препарати, товар можна продати в будь-якій точці світу, не встаючи з-за комп'ютера. Основний інструмент доставки товару, за словами Джейсона Левітта, - АМЕРИКАНСЬКА пошта.

З одного боку, в Україні впроваджено міжнародну процедури щодо захисту митниця інтелектуальної власності. По-перше, ведеться митний реєстр об'єктів інтелектуальної власності. У нього вноситься торгова марка або товарні знаки; промислові зразки і корисні моделі; об'єкти авторського права; географічні позначення місць походження товару.

Митники, маючи інформацію про зовнішній вигляд, торговий марк, географічне походження товару не пропустить його через кордон, якщо він порушує права власників ТМА або промисловий зразок. При наявності підозр митниці призупиняє оформлення. Є також процедури досудового врегулювання і знищення контрафактних товарів.

Але, з іншого боку, велика частина припинень митного оформлення за підозрою в порушенні інтелектуальної власності закінчується безрезультатно. Наприклад, на 2,7 тис. випадків за три місяці 2017 роки (що значно більше, ніж у попередні роки), було заведено лише 5 справ (автозапчастини, фармпрепарати, взуття та інша продукція легпрому).

«За перший квартал поточного року було оформлено адмінпротоколів за все на 1 млн грн. Тому що все підробки оцінюється дешево, а практика оцінки за вартістю оригіналу у нас немає », - говорить Олексій Гащицький.

Крім того, до дрібних партій товару у митників просто не доходять руки. Так як вони зайняті роботою з патентним троллінгом (реєстрація промислових зразків на відомі форми виробів з метою подальшого вимагання денегза дозвіл зовнішньоекономічних операцій з такими товарами).

«На сьогоднішній день ми не так бореться з контрафактом, як з особами, що намагається зловживати свої права», - розповів Олексій Гащицький.

Отримати патент і внести дані до реєстру митниці легко, а скасувати такий документ можна тільки через суд. Ось і реєструють патентні тролі давно знайомі всім речі - вішалки для одягу, зубочистки, бахіли і рукавички медичні - наче винайшли їх тільки вчора.

Як зазначає експерт з питань податкової та митної політики Володимир Орлов, ефективній боротьбі з контрафактом заважає також контроль так званого «паралельного імпорту». Митниця зараз зобов'язана припиняти оформлення всіх товарів незалежно від того є вони оригінальними або контрафактними.

Наприклад, якщо суб'єкт ЗЕД не вказано в переліку уповноважених імпортерів якийсь торгової марки, наприклад, Nike, то його операції з товарами цієї марки будуть припинені, навіть якщо на товар є всі документи, що підтверджують легальність придбання.

Після інформування правовласника, у того є термін в 10 днів (з можливістю продовження ще на 10 днів) на реакцію: дозволити ввезення, вимагати знищити товар за свій рахунок або судитися. Найчастіше припинення «паралельний імпорт» закінчується підтвердження, що немає порушення прав інтелектуальної власності, і митне оформлення поновлюється.

Дрібні партії товару, за які хочуть взятися митники, - це те, що приходить в Україну експрес-поштою.

«Дешеві товари сумнівної якості та походження. Зовсім трохи серйозні компанії торгує свій товар через інтернет », - стверджує Олексій Гащицький.

Саме на боротьбу з інтернет-торгівлею контрафактним товаром і спрямована ст.401-1, яку пропонується додати до Митного кодексу. Коротенько процедура знищення буде виглядати так.

Якщо хтось замовить експрес-доставку або доставку поштою пари оригінальних кросівок не у офіційного імпортера, то митниця вже не буде зобов'язана затримувати оформлення, як зараз, для інформування правовласника або його представника.

Зате, якщо у митників є обґрунтовані підозри, що товар з митного реєстру підроблений або піратський, то він може бути знищені за рішенням керівника митного органу. Але тільки при наявності в реєстрі інформації про те, що правовласник дозволяє знищувати всі виявлені підробки.

Про рішення знищити посилку декларанта зобов'язаний повідомити по факсу або поштою Електронних і чекати відповідь 10 робочих дні. За цей термін власник товару (тобто кінцевий покупець) через декларант повинен письмово або погодитися на знищення посилки, або заперечити проти цього. Мовчання буде розцінено як згода.

Якщо ж власник проти, то всю інформацію про те, хто кому, коли і що відправили надійде правовласник. І вже той за 10 днів може бути подана на декларант або власник товару в суді, а в якості забезпечення позову заборонити митницю проводити оформлення.

В іншому випадку, якщо не порушена якийсь інший митні правила, посилка оформить і відпустить, а всі збитки, завдані в результаті очікування, постраждала сторона повинні відшкодувати правовласник.

Джерело

 

Перегляди 671 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Напруженість між США та КНДР може вилитися у великий конфлікт, - Трамп Невже це можливо ? Жебрівський підтримав "повернення Ростовської області в лоно України" Геращенко і посол ФРН обговорили гуманітарну ситуацію на Донбасі Правозахисниця розкрила схему, за якою російські військові "легально" потрапляли на Донбас Затриманий в Латвії найманець шокував зізнаннями про вбивства людей у Луганську та Донецьку Бутік замість Леніна: журналіст запропонував нове призначення для мавзолею Ми повинні чинити тиск на Росію, – представник США в ООН Компанія Facebook заявила, що соцмережа стала полем бою для пропаганд різних країн Україна, яка хворіє на "безліс": вирубки, пожежі і корупція У багатоповерхівці в Києві пролунав вибух: є постраждалі МВФ чекає від України запуску ринку землі Поблизу військового складу з пальним пролунав вибух: деталі Компанію Google змусять зняти санкції з Криму Очищення влади: яких успіхів досягнула люстрація в Україні Відома туристична країна вводить систему електронних віз Український телеканал знову звинуватили у "зраді" Ківа розповів, як Лукашенко продасть Україну Порошенко звільнив посла в Киргизії, який посперечався з Путіним У Яроша розповіли, чого чекати від терористів у Донбасі на травневі свята Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Польщі на травневі вихідні