Like

У Франківську збільшилась кількість випадків розпивання алкоголю неповнолітніми

Протягом поточного року в Івано-Франківську виявили 12 випадків вживання неповнолітніми спиртного у громадських місцях або в стані сп’яніння. Про це Суспільному Карпати повідомив старший інспектор ювенальної превенції...

Протягом поточного року в Івано-Франківську виявили 12 випадків вживання неповнолітніми спиртного у громадських місцях або в стані сп’яніння.

Про це Суспільному Карпати повідомив старший інспектор ювенальної превенції Івано-Франківського відділу поліції Вадим Василецький.

“Минулого року за аналогічний період таких випадків було 3, — каже поліцейський. – Окрім того, від початку року в Івано-Франківську складено 17 адмінпротоколів за продаж алкогольних чи тютюнових виробів неповнолітнім. Вісім підприємців уже позбавлені ліцензій на продаж підакцизних товарів. Інші перебувають на розгляді адміністративної комісії”.

За статистикою, яку надала  начальниця відділу ювенальної превенції ГУНП в Івано-Франківській області Алла Бойчук, кількість продажу алкогольних напоїв неповнолітнім на Прикарпатті зросла на 40 %.

“Від початку року на території області виявлено 51 факт продажу алкогольних і слабоалкогольних напоїв дітям. Це на 20 випадків більше, ніж минулоріч за аналогічний період, — мовить Алла Бойчук. — 25 неповнолітніх, яким виповнилося 16 років і які розпивали спиртні напої у невстановленому місці, затримані у стані алкогольного сп’яніння. Щодо них складені адмінпротоколи і направлені на розгляд до суду. Особливу увагу ми приділяємо і дорослим, які розпивають алкоголь з неповнолітніми. Таких осіб виявлено понад 50”.

Як стверджує поліцейська, працівники ювенальної превенції також проводять роз’яснювальну роботу із тими торговельними закладами, які реалізовують алкогольні і тютюнові вироби, і розташовані поблизу навчальних закладів. Таких на території області є понад 400. У поточному році задокументували вісім випадків продажу дітям підакцизних товарів у цих закладах. Однак вони продали такі вироби поза межами навчального процесу.

На думку Алли Бойчук, зростання продажу алкоголю дітям пов’язане із безконтрольністю з боку батьків та безвідповідальністю продавців.

Штраф за продаж підакцизних товарів неповнолітнім становить від 6 800 до 13 500 гривень для продавця і 6 800 гривень для підприємця. Окрім того, у випадку продажу алкоголю і тютюнових виробів дітям, підприємця позбавляють ліцензії на торгівлю підакцизними товарами.

Читайте також: У франківському пологовому за минулу добу народилося 4 дітей


Gastro If
Gastro If

Категорії
Трафунки
Новини
Loading...