Благодійна акція “Крапля крові дарує життя” стартувала у Прикарпатському центрі служби крові. Її приурочили до Всесвітнього дня донора крові, який відзначають 14 червня. За словами лікарки-методистки Любові Грицишин, благодійна здача крові триватиме тиждень.
У станції переливання кожен донор здає приблизно 450 мілілітрів крові. Перед цим потрібно пройти обстеження у терапевта й отримати результати необхідних аналізів. Стати донором може кожен, кому виповнилося 18 років. Також серед обов’язкових вимог – відсутність хронічних хвороб. Перед здачею крові не можна вживати алкоголь та жирну їжу, а із собою треба взяти паспорт та ідентифікаційний код.
Іванофранківка Христина Зорій сьогодні вперше здала кров. Каже, що хотіла це зробити й раніше.
“Всі, хто хоче, може сьогодні здати кров. Я хотіла вже давніше прийти, ніяк не виходило, а зараз була нагода. Після операції дуже багато людей потребують крові. Деколи дуже важко знайти потрібну групу, – говорить Христина Зорій. – Я є медиком, тому можу сказати, що потрібно здавати кров. Якщо ви здорові і не маєте шкідливих звичок, то потрібно прийти і здати кров”.
Перед тим, як здавати кров, донорам пропонують солодкий чай із печивом. Забір крові триває до 12 хвилин. Опісля донор може відпочити у спеціально облаштованій кімнаті. Лейтенант Служби судової охорони Тетяна Татарин також прийшла підтримати благодійну акцію.
“Сьогодні я хочу взяти участь в цій акції і здати кров, яка, можливо, знадобиться для порятунку життя інших людей. Зараз я почуваю себе здоровою і вважаю, що готова до цього відповідального вибору. Донорство – це вибір відповідальний, донори повинні піклуватися не тільки про своє здоров’я, а й здоров’я реципієнтів”, – розповіла Тетяна Татарин.
Далі кров та її компоненти зберігають при особливих умовах до 40 діб. За словами лікарки-методистки обласного центру служби крові Любові Грицишин, через пандемію кількість донорів крові на Прикарпатті зменшилася. Зараз ситуація змінилася та покращилася. Щодня тут здають кров приблизно 25 людей.
“Інколи буває й менше. У перші дні епідемії люди трохи налякані були та не йшли. А потім почали йти. Зараз у нас є електронна база, є реєстр донорів. І кожен, хто виявив бажання стати донором, залишає тут свої контактні дані. Люди відгукуються, вони відчувають біду та приходять. Крім того, у нас тут усі донори проходять обстеження на наявність антитіл до COVID-19. Тому є зацікавленість, бо люди не завжди клінічно були впевнені, що вони перехворіли, а тут вони можуть це дізнатися. У нас же все йде безкоштовно”, – розповіла Любов Грицишин.
Любов Грицишин додає, що найбільше потребують першої та другої групи крові із негативним резусом. Прикарпатський обласний центр служби крові працює у будні. Здати кров тут можна з 8:00 до 14:30.
Читайте також: В Івано-Франківську завершився дитячо-юнацький шаховий турнір “Франківські мрії-2021”