Гірський рятувальник розповів, як уберегтися від блискавки

Найбільшу кількість гроз на Прикарпатті фіксують у травні та червні. За статистикою, раз у два роки від ударів блискавок в області гинуть туристи та...

Найбільшу кількість гроз на Прикарпатті фіксують у травні та червні. За статистикою, раз у два роки від ударів блискавок в області гинуть туристи та місцеві жителі. Про це Суспільному Карпати розповів гірський рятувальник Василь Фіцак.

За його словами, здебільшого лідером у кількості блискавок є перша половина літа, особливо в горах. Причиною є нестабільна погода, різкі перепади температур.

“Ось зараз, за прогнозами, очікуємо піку грозової активності, тобто в багатьох регіонах проходитимуть такі грозові фронти”, – каже Василь Фіцак.

Як вберегтися від удару блискавки? Гірський рятувальник Василь Фіцак радить

Він радить мандрівникам, які подорожують горами, ознайомитися з прогнозом погоди: “Синоптики доволі часто прогнозують грозові періоди. Про ймовірність грози свідчать темно-свинцеві хмари, гуркоти грому, які наближаються. Деякі досвідчені люди відчувають грозу за повітрям – його охолодження, чи коли стає парко, – це свідчить про те, що через декілька годин пройде грозовий фронт”.

Щодо того, що аксесуари, наприклад браслети із різних металів та сережки, можуть слугувати “магнітом” для блискавок, то це, на думку Василя Фіцака, питання спірне: “Але все ж варто уникати великих, габаритних металевих предметів, які дійсно можуть спровокувати розряд блискавиці”.

Крім того, перебуваючи в епіцентрі цього природного явища, потрібно пам’ятати, що не варто ховатися від грози за окремо розташовані об’єкти. Це може бути одинока скеля, одиноке дерево.

“Коли потрапили в епіцентр грози в гірській місцевості, то треба позбутися наплічника, залишити його і присісти навпочіпки, згрупуватися і перечекати грозу. Звісно також рекомендується не використовувати в цей період радіостанції чи телефонувати, тобто не користуватися електронними приладами”, – радить Василь Фіцак.

Якщо ви портапили в епіцентр грози у лісі, діють ті ж правила: “Не варто ховатися перед окремо розміщеними скелями, в ярах, під високими деревами чи кущами. Тобто, знову ж такі самі правила: позбавляємося зайвого, залишаємо десь в стороні, знаходимо безпечне місце, присідаємо і перечікуємо грозовий фронт”.

Він говорить, що деякі фахівці вважають, що радіостанції та мобільні телефони під час грози варто вимикати. Дехто навіть рекомендує виймати батарею з мобільного.

Якщо гроза застала вас вдома, то треба відімкнути від електоромережі всі пристрої, зокрема телевізори та радіоприймачі.

“Тому що є випадки, коли потрапляла блискавка в електромережу, і горіло все електрообладнання. Тому потрібно витягнути штепсель із розетки”, – попереджає Василь Фіцак.

Читайте також: У Франківську патрульні зупинили нетверезого водія, в салоні авто якого перебувала 4-річна дитина. ФОТО

Категорії
Життя
Новини
Loading...