Керівництво полігону в селі Рибне Ямницької територіальної громади просить в обласної влади 10,5 гектарів землі для розширення сміттєзвалища і будівництва сміттєпереробного заводу.
Про це на оперативній нараді повідомив виконувач обов’язків директора комунального підприємства Юрій Мороз, пише Суспільне Карпати.
На Рибненському полігоні наразі переробляють 70 % твердих побутових відходів, які сюди привозять не лише з Івано-Франківської громади, а й області.
Юрій Мороз розповідає, щороку обсяги сміття збільшуються, а тому бракує місця для його утилізації. Також, за його словами, розширення території та будівництво заводу допомогло би зменшити кількість стихійних сміттєзвалищ на Франківщині.
“Збудувавши цей завод ми б могли все сміття, яке продукується в області, почистити. Є 10 гектарів землі, яка не представляє ніякої цінності ні для флори, ні для фауни. Ми замовили наукове обґрунтування відведення цієї ділянки. Інститут гірського лісівництва дав нам добро”, – каже Юрій Мороз.
Надати в оренду 10,5 гектарів землі у керівництва обласної держадміністрації підприємство просить четвертий рік. Саме ця ділянка розташована поруч із полігоном і, за словами Юрія Мороза, найкраще підходить для будівництва сміттєпереробного заводу.
“Вони відмовляються нам виділити цю землю мотивуючи це тим, що це землі Міністерства оборони, але ніхто не може представити документи. Наскільки я знаю, що подали запит у Львів, в архів колишнього Прикарпатського військового округу, щоб знайти чия ж це земля. Якщо вона була би державна, то проблем немає. Ми на сесії обласної ради можемо цю землю виділяти”, – розповідає Юрій Мороз.
Комунальне підприємство “Полігон” зараз орендує майже 21 гектар землі на території Ямницької територіальної громади. Поки договір уклали до 2027 року.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків каже, що вирішити проблему надлишкових відходів тут допоможе лише розширення території підприємства.
“На нашу думку має бути сприяння обласної державної адміністрації для того, аби відвести землю і оголосити інвестиційний конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу, – каже Руслан Марцінків. – Ми до цього готові. Інвестор, який приїжджає, ми говоримо про будівництво заводу, впирається в земельне питання. Тому що ніхто не хоче ризикувати вкладати такі великі кошти без земельної ділянки”.
Читайте також: На Прикарпатті викрили наркодилера на розповсюдженні метадону. ФОТО