До літа у російських магазинах не залишиться товарів

Російські імпортери зіткнуться з труднощами, яких вони не зустрічали з часів перебудови. Через коливання курсів валют іноземні постачальники відмовляються відправляти в Росію продукцію без...

Російські імпортери зіткнуться з труднощами, яких вони не зустрічали з часів перебудови. Через коливання курсів валют іноземні постачальники відмовляються відправляти в Росію продукцію без 100%-ної передоплати.

Найсильніше це вдарить по імпортерам одягу.

“Байєри мереж дорогого одягу і взуття на літній сезон закупили 15% від стандартного асортименту. Магазини будуть реально порожніми. Імпортери змушені пропонувати живі гроші, а це суттєво погіршує їх фінансові показники. Поставок просто немає”, – розповідає заступник голови правління з корпоративного бізнесу російської “дочки “європейського банку.

“Ніхто з імпортерів за готівку не працював з середини 90-х. Ви уявляєте? Це катастрофа”, – говорить джерело в галузі.

Навіть Крим, приєднаний до Росії в 2014 році, не погоджується на поставки без оплати вперед готівкою. “У випадку з поставками яблук і груш з Криму постачальники вимагають передоплату 70-90%. Всі бояться, незрозуміло – Росія, що з нею буде?”, – говорить директор іншого оптового постачальника овочів і фруктів.

“Імпортери їжі банкрутують кожен день в Санкт-Петербурзі. На нашій найбільшій в Санкт-Петербурзі базі – на вул. Софійська – просто немає товару. Великий дефіцит всього. Звідси і ціни такі в магазинах”, – говорить керівник проекту по роботі з мережами фруктової компанії NovFrut Андрій Краснянський.

Високі ставки за кредитами погіршують становище тих, хто вже і так постраждав від девальвації рубля.

“Отримати кредит нереально: компанії найчастіше простіше закритися, подати на банкрутство, ніж прорахувати комерційний ризик”, – описує ситуацію топ-менеджер великого банку.

Окрім кредиту, у компаній є надія на акредитив (форма розрахунків, при якій зобов’язання по оплаті бере на себе банк) або банківську гарантію: без цих інструментів шанс отримати що-небудь з-за кордону без передоплати падає до нуля.

Після отримання товару проблеми не закінчуються: збути його і отримати кошти зараз непросто. Курс долара з 1 січня минулого року зріс удвічі, майже так само – євро, але купувати звичний товар удвічі дорожче готовий не кожен.

У імпортерів стрімко знижується маржа.

“Якби курс валюти зафіксувався на півроку на якомусь одному, нехай навіть екстремальному рівні, наприклад 80 руб. за долар, то прорахувати ризик і видавати кредити імпортерам було б реально. Але поки це утопія”, – коментує банкір.

Джерело

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...