Шановний Франківськ.
Ситуація з перевізниками кожен день змінюється. Все нова і нова інформація.
Міська влада після “холодного душу” нарешті згадала що у місті є комунальне підприємство, є комунальний транспорт і його потрібно розвивати. Дякуємо перевізникам. Якби не їхній страйк, влада досі б соплі жувала.
Щодо розірвання договорів і скарг. Мав багато розмов і консультацій з людьми, які в цьому “шпрехають”.
Так от, за дні страйку (п’ятниця-субота) франківські чиновники склали по 2 акти про порушення на кожного перевізника. Пам’ятаєте, що 3 акти – це розірвання договору? Так ось, для 2 таких підпримців настав “фініш”. З ними договір розривають. Ще з 5-ма розірвали з початку року ще до страйку.
Спілкувався з Михайлом Смушаком, який керує департаментом ЖКГ. Каже, що йому б дуже допомогла наша з вами підтримка. Їм невистачає людських ресурсів для фіксації порушень.
Пам’ятаєте, франківська Свобода колись вимахувалася що створила громадських контролерів за громадськими перевезеннями? І що ви думаєте, вони працюють? Правильно думаєте. Не працюють. Чому? Не знаю.
Так ось. Департамент ЖКГ буде нам дуже вдячний якщо ми їм надаватимемо факти порушень з боку перевізників. А вони вже у свою чергу оформлюють це в акт про порушення. Якщо зібрати по 1 акту на кожного перевізник, то вийде 3 – тоді їх усіх оптом можна гнати в шию. Хіба не радість? Це неправильна посадка-висадка пасажирів, куріння в салоні, передчасне завершення водієм робочого дня (маршрут №85 має їздити до 10 вечора), хамство і т.д.
Щодо нового конкурсу. Влада хоче НАРЕШТІ хоч трохи навести порядок. Зробити, аби певний маршрут обслуговував лише 1 перевізник – або комунальний, або приватний. Тоді і звітність краща, і контроль, і “гонок” за пасажирів не буде між перевізниками на одному маршруті. Плюс, НАРЕШТІ маршрут комунального транспорту не дублюватиметься з приватниками. У новій угоді запишуть наявність білетів, GPS і компостерів. Для цього хочуть провести у 2015-му році загальноміський конкурс. Один великий на всі маршрути, бо до цього була якась суцільна “вакханалія” (любиме слово Сича).
Але і цього року хочуть внести зміни у договори. Для цього перевізникам збільшать тариф на 50 копійок. Але змусять давати квитки, віддруковані в департаменті ЖКГ і купити GPS. Тоді їх можна буде контролювати по графіку руху і по кількості пасажиропотоку.
Я ще хожу, спілкуюся з різними людьми і збираю інформацію.
ПІДСУМОК:
1. Будь ласка, проявіть небайдужість і допоможіть фіксувати порушення – фото, відео, телефонна чи письмова скарга у довільному варіанті – якщо зможете взяти 5-10 підписів свідків – взагалі чудесно. Я один не справлюсь. Зі скаргами дзвонити у відділ транспорту. Туди ж заяви. Або на їх електронну скриньку. Пишіть мені, організуємося якось.
2. Хочу подати скаргу в ДПІ з вимогою перевірити усіх перевізників на дотримання трудового законодавства.
3. Громада повинна брати активну участь в обговоренні положень нового договору. І до нього є питання. Ми споживачі послуг, тому ми мусимо брати в цьому участь теж.
4. Контроль над розширенням і закупівлею нового транспорту для комунального підприємства Електроавтотранс.
У мене зявився висновок за ці дні. Нашій владі треба давати регулярні підсрачники. А то вони беруться вирішувати проблему, коли уже “всьо пропало”. А де стратегія розвитку окремих галузей міста? Де тактичне виконання? Якісний сучасний менеджмент?
Одним словом, воюємо дальше?