На Івано-Франківщині в усіх 20 закладах професійно-технічної освіти розпочався навчальний процес. У 18 із них — дистанційна форма навчання. Про це в ефірі Українського радіо Карпати повідомив заступник директора департаменту освіти, науки й молодіжної політики обласної військової адміністрації Ігор Гаврилюк.
З його слів, в Івано-Франківському ліцеї автомобільного транспорту і будівництва — змішана форма навчання, а у Коломийському навчальному центрі при установі виконання покарань — очна.
“У департаменті освіти та науки обласної військової адміністрації зібрали інформацію про учнів, які виїхали за межі України. Таких є 990 людей. Ми спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості. У порівнянні з минулим тижнем — на 150 учнів. Ми контактуємо з усіма і бачимо, що до навчання повернулися від 50% до 90% наших учнів. З України виїхали 42 майстри й викладачі прикарпатських професійно-технічних закладів”, — розповів Ігор Гаврилюк.
З його слів, всі навчальні заклади допомагають ЗСУ і людям, які вимушено переїхали на Франківщину з інших регіонів України. Зокрема, учні та викладачі шиють речі, плетуть маскувальні сітки, заготовляють продукти. Крім того, у закладах освіти розмістили дітей із Сєвєродонецького професійного ліцею. Ігор Гаврилюк каже, що вони також можуть навчатися дистанційно.
За потреби учні закладів профтехосвіти можуть допомогти із проведенням в області посівної кампанії, розповідає заступник директора департаменту освіти, науки й молодіжної політики обласної військової адміністрації. Поки що вони дбають про обробіток земельних ділянок, які закріплені за ними.
“Практично всі землі використовуються. Є співпраця з певними агрофірмами, землі обробляються. Посіяли озимі зернові, гадаю, що досіємо також ранні культури”, — говорить Ігор Гаврилюк.
Читайте також: Франківцям, які мешкають біля телевежі, радять переїхати в інші райони міста