Педіатричне відділення №7 обслуговує маленьких пацієнтів не тільки з усього мікрорайону Пасічна, а й з навколишніх сіл – Угринова, Ямниці та інших. Втім, ремонту поліклініка не бачила зо два десятки років.
Мешканка мікрорайону Мар’яна Дуда каже, що ремонту заклад потребував дуже давно. Жінка з двома синами “відвідує” медзаклад вже 9 років.
“Лікарі у нашій поліклініці професіонали, медсестрички дуже уважні. Але умови та обладнання були жахливо застарілими. Дитину було страшно поставити на ті ваги, напевне з 80-х ще. Меблі здебільшого були старші за мене, обдерта штукатурка. У кабінет щеплень страшно було зайти. Навіть умивальників у кабінеті не було. Ми зверталися до депутатів, міського голови, бо ремонту тут не було напевне років 20, якщо не більше. Дуже радію, що попри всі обставини, ми дочекалися ремонту”, – каже франківка.
Слід зазначити, левову частку грошей на ремонт виділили з обласного бюджету. Це приблизно 2 мільйони гривень. Дещицю виділили й міського бюджету. Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич відзначає, що кошти з обласного бюджету виділяли частинами, адже сума чимала.
“Радий за діток та їх батьків, які тепер зможуть в оновленому відділенні проходити огляди, покращувати здоров’я і рости на благо України. Зізнаюся, мав великі сумніви щодо потреби в урочистому відкритті у час війни. Та потім подумав, що треба робити все всупереч війні, всупереч намаганням ворога позбавити нас життя, позбавити нас таких маленьких радостей. І якщо сьогодні говорять про відбудову України там, де тривають бойові дії, не варто також забувати, що життя у нас триває. Ми маємо бути міцним тилом. І маємо робити все можливе, аби ті, хто в тилу тримає свій фронт, були задоволені життям в Україні. Потрібно розбудовувати Україну всупереч всьому. Так, обласна рада долучилася до того ремонту. Важко сказати, хто був ініціатором, але найбільше доклалися Ігор Дебенко та Ігор Шевчук, і саме завдяки їхній наполегливості кошти були виділені. Бо грошей у бюджеті не так вже й багато, тож переконати колег, що саме на цей об’єкт треба виділити гроші, не так вже й легко”, – зауважує Олександр Сич.
Начальниця міської дитячої поліклініки Олександра Любінець зазначає, що в цьому відділенні обслуговуються близько 8 тисяч діток – саме скільки декларацій укладено з лікарями, яких тут 10. Капітальний ремонт тривав понад пів року. На початок року все було завершено, лише чекали меблі та обладнання. Втім, процес затягнула війна.
“Також тут було багато технічних проблем, вирішення яких зайняло багато часу. Відділення оновили повністю – і мова не тільки про капітальний ремонт, заміну опалення, вікон, дверей, а й всього обладнання та меблів, встановлено сучасну сигналізацію та інтернет. Відучора тут приймають маленьких пацієнтів. Вважаємо великим щастям, що в такий важкий час вдалося завершити всі роботи”, – зауважує Олександра Любінець.
Депутат обласної ради Ігор Дебенко подякував батькам за терпіння, адже поки тривав капітальний ремонт, батькам з дітками доводилося їздити у відділення на Тичини. Звичайно, це було не надто зручно. Втім, відзначає Дебенко, відкладати ремонт у закладі далі було неможливим, адже стан приміщення був справді жалюгідним.
“Напевне, найстрашнішим був кабінет щеплень. При тому, його відвідували найбільше. Переглядав старі фото сьогодні й аж не віриться, що нам таки вдалося провести капітальний ремонт. Радий, що тепер дітки нашого мікрорайону будуть обслуговуватися у належних умовах. Тепер ця поліклініка може вважатися найкращою в Івано-Франківську”, – переконаний Ігор Дебенко.
Читайте також: Від початку року понад 400 прикарпатців поскаржились в поліцію на домашнє насильство