Фахівці «Івано-Франківськгазу» за допомогою сучасної мобільної лабораторії за 19 робочих днів обстежили 650 км підземних та надземних мереж і виявили витоки газу.
Застосування європейських технологій прискорило процес діагностики газопроводів у 7-9 разів, пишуть газовики.
Мобільна лабораторія – це сучасний автомобіль Toyota Hilux, обладнаний приладами, які дозволяють визначити місця витоків газу. Ці прилади фіксують найменшу концентрацію газу на відстані восьми метрів при швидкості руху автомобіля до 40 км на годину.
Вісім забірних трубок на бампері проходять мережею до блоку управління та визначають наявність метану на поверхні газопроводу. Ймовірне місце витоку газу фіксується на карті з зазначенням координат, а програма сповіщає про це сигналом. Після цього фахівці «Івано-Франківськгазу» за допомогою лазерного течешукача ELLI та інших газоаналізаторів встановлюють точне місце витоку газу і викликають аварійну службу 104 для його локалізації та ліквідації.
Додатково лабораторія оснащена портативними газоаналізаторами та трасошукачами для виявлення витоків у місцях недоступних для автомобіля.
Наше головне завдання – безперебійний та безаварійний розподіл газу нашим споживачам. Щоб не допусти аварійної ситуації, необхідно вчасно виявити витоки газу та їх ліквідувати, каже технічний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Тому щорічно наші працівники служби Комплексного приладового обстеження (КПО) шляхом пішого обходу трас газорозподільної системи обстежували 11 тис км газопроводів. Використання європейських технологій дозволяє прискорити процес діагностики мереж.
Французьку технологію компанії Gazomat в діагностиці мереж прикарпатські газовики застосовують з 2020 року.