Фото біля згорілого гіпермаркету “Епіцентр”, на руїнах будинку на вулиці Чорновола та біля згорілого гуртожитку в мікрорайоні Шерстянка. Таку фотосесію на випускний альбом для чернігівських школярів організував фотограф з Івано-Франківська Станіслав Сеник.
Не знаючи нікого в Чернігові, за допомогою соцмереж і товаришів знайшов у Чернігові три випускні класи, які погодилися на фотосесію, передає Суспільне.
У Чернігові я не знав жодну людину. Один клас я фотографував до війни, і це за Черніговом було. Там нічого не відбувалось, і батьки не погодились на те, щоб діти приїхали у Чернігів для зйомки. Але на цьому я не зупинився. Я писав різним людям рандомно, пропонував всім, кого знав, кого не знав, рекламувати просив, і знайшлись три класи, які погодились. Ми з ними зробили зйомки. І кожен клас називав різні місця, вони так включилися в процес, адже я не знав ніяких локацій.
Ідею створення випускного альбому на руїнах міста вважає для себе викликом, адже фотографія для нього – це історія.
Коли я фотографую випускний альбом, я уявляю, що він буде важливим і через 10 років. Навіть його важливість буде більше через роки. З часом, років через 5-6, у цих дітей народяться свої діти. Через деякий час те, що зараз відбувається, забудеться. Люди, які цього не бачили, будуть питати в нас, що відбувалося і як це була, як ми питали в дідусів і батьків. Однак в час наших бабусь і дідусів не було фото і відео. Якби мені бабуся показала альбом, коли, наприклад, був Голодомор, я б по-іншому це сприймав.
Катерина, одна з випускниць Чернігова з 12 школи. Вони з класом підтримали ідею фотографа і погодились на зйомку. Локацію обрали біля Епіцентру. Вони пропонували йому різні місця, але зупинились саме на згорілому гіпермаркеті.
У нас вкрали свято, вкрали дитинство. І ми хотіли показати світу, що життя продовжується, незалежно від умов, – розповіла Катерина.
Зйомка була безкоштовна, і випускники самі обирали собі стиль.
Я думала одягатись у шкільну форму, в чорно-білі кольори, але вибрали всі нейтральний одяг і нейтральні кольори.
Зараз випускники чекають на свій альбом, а фотограф вже робить зйомки у рідному Франківську. Репортажі Станіслава виставлялись у Парижі та Берліні, фото чернігівських випускників також планує долучити до нового проєкту.
Перші два-три тижні війни я робив репортажі у Києві, у Франківську, і зняв цілий проєкт на фоні війни. Можливо, і випускні роботи ввійдуть в мій проєкт, я ще думаю над цим.