Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС

Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також пропонується надати такий статус і Молдові. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення журналіста...

Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також пропонується надати такий статус і Молдові.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення журналіста “Радіо Свободи” Рікарда Йозвяка у Twitter.

Засідання колегії комісарів завершено. Підтверджено рішення, ухвалене вчора ввечері. Статус кандидата для України та Молдови. Грузія має виконати умови для набуття статусу, – написав він.

Історичне рішення

Зазначимо, як напередодні зазначила президент ЄК, Європейський союз “стоїть на порозі історичного рішення”, чи надавати Україні статус кандидата.

Тоді, як вона заявила, головне завдання – вийти на саміт ЄС у червні з єдиною позицією, яка відображає масштаби історичного рішення по Україні.

Що це означає для України

Варто підкреслити, що Євросоюз вперше в історії дав “зелене світло” для євроінтеграції країні, де триває війна та є тимчасово окуповані території.

Є умови

Окрім рекомендацій тепер Україна отримає вимоги, які має виконати у майбутньому. Зокрема, вони стосуються принципу верховенства закону, системи юстиції та боротьби з корупцією.

Що далі

Таким чином, ці рекомендації ЄК будуть представлені лідерам Євросоюзу для ухвалення політичного рішення. Їх тепер мають затвердити лідери ЄС на саміті, що відбудеться 23-24 червня у Брюсселі.

Категорії
Політика
Новини
Loading...