Експерти розповіли, на скільки в Україні подешевшає бензин

Ціни на заправках найближчим часом знизяться, прогнозують учасники ринку. В Україні через збільшення обсягів імпорту пального незабаром знизяться ціни на нього. Такий прогноз озвучили експерти, опитані Forbes.ua....

Ціни на заправках найближчим часом знизяться, прогнозують учасники ринку.

В Україні через збільшення обсягів імпорту пального незабаром знизяться ціни на нього.

Такий прогноз озвучили експерти, опитані Forbes.ua.

За даними аналітика Upeco Олександра Сіренка, у порівнянні з травнем поставки дизелю зросли на 70%, бензину – на 40-45%.

Як пояснює власник мережі АЗС Prime Дмитро Льоушкін, деякі компанії придбали цистерни для перевезення пального, зросла кількість його постачальників.

Перевезення пального стало дуже прибутковим бізнесом, тому що уряд зняв держрегулювання, – каже він.

З іншого боку, в Україні закінчилась посівна, що знизило попит на пальне. “Ринок нарешті заспокоївся”, – каже Олена Осипчук, PR-директор компанії Socar.

Сіренко констатує, що наявного на ринку ресурсу вже достатньо, щоб з’явилась конкуренція за споживача, а це зниження цін. Як відомо, у кінці червня оптові ціни впали до 50 грн/л та 47-48 грн/л на дизель та бензин відповідно, за даними Upeco. Таким чином, вперше за майже три місяці оптові ціни впали нижче роздрібних. Тепер продавати пальне у роздріб стало вигідно, тому пропозиція на заправках буде збільшуватись, а ціни – знижуватись, каже Сіренко.

За прогнозом Льоушкіна, найближчими днями роздрібні ціни на бензин знизяться на одну-дві гривні, він коштуватиме до 50 гривень за літр. Дизель, додає він, може подешевшати до 55-56 гривень, якщо не буде суттєвих змін. 

Нижче ціни не впадуть через дорогу логістику, – пояснив Льоушкін.

Щодо можливості нового дефіциту пального експерти кажуть, що зараз прогнозувати його важко, оскільки ситуація постійно змінюється.

Категорії
Економіка
Новини
Loading...