МОЗ вперше отримало рідкісні ліки для дітей з м’язовою атрофією

Тринадцять лікарень отримали понад 150 флаконів ліків “Spinraza” — один із трьох наявних у світі препаратів, що застосовуються під час терапії дітей зі спінальною...
Жінка в медичній масці біля поліклініки, у Львові, 3 листопада 2021 р. Фото Тис Микола / УНІАН

Тринадцять лікарень отримали понад 150 флаконів ліків “Spinraza” — один із трьох наявних у світі препаратів, що застосовуються під час терапії дітей зі спінальною м’язовою атрофією. Також, цей препарат називають “найдорожчою ін’єкцією” у світі, оскільки один його флакон коштує понад 100 000 доларів.

Як розповіла заступниця міністра охорони здоров‘я Марія Карчевич, українські лікарні вперше безоплатно отримують ці ліки для дітей з такою рідкісною хворобою.

“Сьогодні, без перебільшення, важливий день в історії української медицини. Ми не просто отримали дороговартісні ліки, яких ніколи раніше не було в Україні. Ми отримали найцінніше — можливість зберегти життя дітей, які страждають на рідкісні орфанні захворювання. Ми дякуємо донорам, які подарували для наших дітей цей шанс на життя”, — сказала вона.

Загалом в Україні понад 200 дітей мають підтверджений діагноз СМА — рідкісна генетична хвороба, яка ​​характеризується наростальною м’язовою слабкістю у всьому організмі. З віком вона призводить до порушення опорно-рухового апарату та зрештою приковує хворого до інвалідного візка та ліжка. СМА є найбільш поширеною генетичною причиною смерті дітей. За статистикою, ця хвороба вражає одного-двох немовлят з 10 тисяч новонароджених.

Однак у світі існує три препарати, які використовуються для лікування СМА: “Zolgensma”, “Evrysdi” і “Spinraza”.  Перший вводиться до 2-річного віку і зупиняє хворобу назавжди, два останні потрібно застосовувати протягом усього життя.

Довідка. “Spinraza” — препарат, зареєстрований компанією “Biogen” (США), який вводять за допомогою ін’єкції безпосередньо в спинномозкову рідину через поперек. Підтримувальні ін’єкції потрібні протягом усього життя.

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...