77 скарг на прикарпатських роботодавців надійшло до управління Держпраці з початку воєнного стану

150 скарг на прикарпатських роботодавців отримало управління Держпраці в Івано-Франківській області від найманих працівників у 2022 році. 77 з них — за період воєнного...

150 скарг на прикарпатських роботодавців отримало управління Держпраці в Івано-Франківській області від найманих працівників у 2022 році. 77 з них — за період воєнного стану. Про це в етері Суспільного розповів виконувач обов’язків начальника управління Роман Смага.

“Основні питання, з якими звертаються громадяни, є порушення законодавства про працю роботодавцями. Це, зокрема, невиплата і нарахування заробітної плати, звільнення, робота без оформлення трудових відносин, неналежне оформлення трудових відносин. Під час воєнного стану додалися ще такі питання, як призупинення дії трудових відносин, недовиплата грошей, непопередження про істотну зміну умов праці”, — каже Роман Смага.

За його словами, перевірити роботодавця, на якого надійшла скарга, наразі неможливо. Адже під час воєнного стану будь-які перевірки, як планові, так і позапланові, заборонені постановою Кабміну.

“Ми перевірки зараз проводити не можемо, але консультуємо, щоб пояснити і скаржнику, і роботодавцю, де могла бути помилка. Приблизно 50% таких звернень ми закриваємо без перевірок. Ті питання, що не вирішуються, відкладаються. Наразі є прийняті зміни щодо законодавства Верховною радою. Зараз закон, який може відновити перевірки щодо скарг на роботодавця, на підписі у президента”, — говорить керівник управління Держпраці.

Загалом, каже Роман Смага, за перше півріччя 2022 року офіційно на роботу в області влаштувалися майже 30 тисяч людей.

“Із січня до квітня була тенденція до зменшення кількості найнятих працівників. Якщо у січні на роботу влаштувалися 6 тисяч 331 людина, то у квітні – тільки 4 300. З травня цифри почали збільшуватися і сягнули 5 800 працевлаштованих. У червні теж приблизно доходимо до такої ж цифри. Напевно, був шок у людей від початку війни, багато підприємств призупинилися. А вже, починаючи з кінця квітня, виробництва почали відновлювати роботу”, — розповідає Роман Смага.

З його слів, особливу увагу фахівці управління Держпраці зосереджують на питаннях офіційного працевлаштування прикарпатців та вимушених переселенців. Адже нелегальні трудові відносини позбавляють працівника усіх соціальних гарантій, а також сприяють розвитку тіньової економіки держави.

Роман Смага каже, якщо права найманого працівника порушує роботодавець, можна звертатися за допомогою до “інтерактивного інспектора” за номером 099 526 11 34 або на стаціонарний телефон управління (0342) 75 22 29. Упродовж однієї-двох годин скаржник може отримати усю інформацію щодо питань, які його цікавлять.

Категорії
Новини
Новини
Loading...