В одному з госпіталів для ветеранів війни на Івано-Франківщині завершують облаштування сучасної операційної. Тепер вона відповідатиме усім стандартам хірургії та дозволить збільшити кількість операцій. Про це кореспондентці Суспільного розповів гендиректор закладу Володимир Федоришин.
З його слів, в операційному блоці вже облаштували душ для хірургів, перев’язочну, мийну, кімнату для обробки інструментів, дві палати інтенсивної терапії та кімнату для медперсоналу. Залишилося ще обладнати систему подачі кисню. Володимир Федоришин каже, що завершити роботи планують до кінця 2022 року. На ремонт госпіталь отримав 5 млн грн з обласного бюджету та 1 млн грн — з міського. Ще понад 600 тис. грн, які заробила лікарня, витратили на обладнання.
“Нам треба розширювати сферу послуг. Сучасні методи лікування мають бути й у нас. Якщо є травматологічні хворі, то вони потребують такого обладнання як пересувний рентген. Тоді ми можемо брати пацієнтів, намагатися робити їм заміну суглобів. Також ми хочемо розширюватися та робити урологічні операції, зокрема на простаті. Хірурги планують почати лапароскопічні операції на жовчних шляхах, видалення грижі”, — розповів Володимир Федоришин.
У медзакладі операціями займаються усі спеціалісти лікарні: окулісти, урологи, хірурги. Саме тому лікарні потрібна ще одна операційна, каже лікар-хірург Мирослав Гаєвий. Медик вважає, що хірургія має йти в ногу з часом, тому лікарня потребує сучасного обладнання, зокрема лапароскопічної стійки.
“Коли ми оперуємо, то робимо розрізи — лапаротомії. Якщо є лапароскопічна стійка, то робиться три проколи, людину оперують, і на другий-третій день вона встає здорова. Зараз навіть видалення жовчного міхура без лапароскопічної стійки не проводять. Хіба, якщо це є запущені випадки”, — пояснив Мирослав Гаєвий.
Хірург Михайло Гресько вважає, що новий операційний блок дозволить розділити “чисту” та гнійну хірургії. Це, з його слів, відповідатиме міжнародним стандартам лікування.
“В одній операційній будуть лише “чисті” оперативні втручання, наприклад, на черевній порожнині, на органах малого тазу. Так повинно бути. Весь світ так робить. “Чисті” операції — це ті, що менш асептичні. Це й для хворих краще, бо вони швидше одужуватимуть, і легше проходитиме післяопераційний період. І там буде не тільки операційна, а й палати інтенсивної терапії з цілодобовим сестринським постом. Це дозволить надавати ургентну допомогу”, — говорить Михайло Гресько.
Облаштовувати операційний блок у госпіталі почали у січні 2018 року, повідомив гендиректор закладу Володимир Федоришин. Початкова вартість проєкту складала майже 3 млн грн. З новим обладнанням та в покращених умовах тут планують збільшити кількість операцій та лікувати в закладі приблизно 2,5 тис. людей у рік.