Калушанин став чемпіоном Європи з блискавичних шахів

Це був складний турнірний марафон. Уподовж 10 днів в Салоніках (Греція) тривав командний чемпіонат Європи серед гравців до 18 років з класичних шахів та...

Це був складний турнірний марафон. Уподовж 10 днів в Салоніках (Греція) тривав командний чемпіонат Європи серед гравців до 18 років з класичних шахів та особисті чемпіонати Європи з рапіду та бліцу по категоріях.

Якщо у класичних шахах наша молода команда успішно опиралась фаворитам та за медалі боротись ще не могла, то в особистих змаганнях у своїх вікових категоріях наші гравці виступили успішно і завоювали медалі або суттєво додали в рейтингу, інформують “Вікна”.

Калуський шахіст, призер міжнародних турнірів Валентин Прокоф’єв досить добре виступив у швидких шахах і до останнього претендував на медаль: для срібла вистачало нічиї в останній партії. Але хвилювання та втома дались взнаки: програш — і лише п’яте місце.

На чемпіонат з блискавичних шахів особливих надій не покладали, розповіла калушанина Міла Прокоф’єва, бо Валентин останнім часом надає перевагу шахам з тривалим контролем, “щоб можна було подумати”. Та й накопичена втома навряд чи могла дати добре зіграти всі 18 турів (зазвичай турніри з бліцу проводять в 9-11 турів). Але калуський шахіст — зміг.

“Не знаю, чи це “відкрилось друге дихання”, чи моя дитина подорослішала і навчилась збирати всі сили задля мети, але цей чемпіонат він відіграв надійно і впевнено. Так, як і мають грати чемпіони. Золото чемпіонату Європи серед юнаків до 16 років з блискавичних шахів — це новий рівень, нова взята висота. Пишаюсь тобою!” — поділилася мама чемпіона Європи.

Категорії
Спорт
Новини
Loading...