Одна із найважливіших місій кожного у цій війні – рятувати людей. Івано-Франківськ став новою домівкою для багатьох переселенців, у яких ворог відібрав їх звичне життя. Аби допомогти кожному знайти себе в новому для них місці сьогодні запрацював хаб «Я – Херсон».
«Дуже важливо підтримати тих людей, які вимушено перемісилися до Івано-Франківська. Хочу побажати, щоб люди могли вирішувати, де вони могли б мешкати. Зважаючи на цю страшну війну, сьогодні не всі люди можуть собі дозволити жити там, де вони хочуть. Важливо, щоб тут на базі Івано-Франківська був цей центр, який би допомагав херсонцям з різними питаннями: чи то соціальними, чи працевлаштування, питання релокованого бізнесу. Тому дуже важливо, що сьогодні Херсонська міська рада разом з депутатським корпусом та громадськими організаціями прийняли рішення відкрити цей центр. Є порозуміння і наше завдання допомогти і координувати спільноти, які хочуть сьогодні інтегруватися в життя міста Івано-Франківська», – відзначив на відкритті хабу міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Тут херсонці, які тимчасово знайшли прихисток в нашому місті, можуть отримати гуманітарні набори, ліки та предмети гігієни. Також їм допоможуть з пошуком житла чи роботи. А щоб легше соціалізуватися в Івано-Франківську охочих можуть залучати до участі в соціальних проектах центру.
«Я представляю родини, які виховують дітей з інвалідністю, з аутизмом, з синдромом Дауна. Коли почалась окупація ми наражались на багато небезпек. До мене у домівку заходили російські солдати зі зброєю. Наші діти сиділи у підвалах, бо були вибухи і ми були вимушені евакуюватися. Зараз сім родин тут, в місті Тисмениця. Ми потребуємо допомоги, бо з нашими дітьми важко працевлаштуватися. Всі дітки з ментальною інвалідністю дуже важкі. Ми дуже раді, що відкривається цей хаб. Дуже сподіваємось, що буде вирішено питання нашого перебування, бо не всі приміщення, які пристосовані для переселенців – можна пристосувати для наших діточок», – каже Наталія Гайдай, членкиня організації «Особливий всесвіт».
Громада – це не тільки територія, а перш за все, люди. Вони повинні мати змогу вільно комунікувати між собою, допомагати один одному. Франківщина прихистила близько 6 000 жителів Херсонщини. Тож відкриття хабу «Я – Херсон» стане куточок єднання, де кожен зможе отримати допомогу.
«Ми об’єднали зусилля для того, щоб тримаючи безпосередньо контакт з кожним переселенцем з Херсонщини – надавати їм вичерпну допомогу. Люди приходять сюди, спілкуються з нашими волонтерами, задають питання, отримують одразу відповіді. Ми реєструємо їхні побажання, або проблемі питання. Дуже часто приходять сюди групи переселенців, щоб поспілкуватися про враження від Івано-Франківська та згадують про життя на Херсонщині», – голова благодійної організації “Херсон нескорений” Володимир Клюцевський.
Тут херсонці, які тимчасово знайшли прихисток в нашому місті, можуть отримати гуманітарні набори, ліки та предмети гігієни. Також їм допоможуть в пошуку житла чи роботи. А щоб легше соціалізуватися в Івано-Франківську охочих можуть залучати до участі в соціальних проектах центру.
«В області ми працюємо комплексно. До нас щоденно приїжджають внутрішньо переміщені люди. Більше шести тисяч – лише херсонців. Наші мобільні бригади будуть постійно долучатися, аби якнайшвидше вирішувати найпроблемніші питання. Це питання і працевлаштування, адже багато релокованих підприємств. Це і питання влаштування дітей у садочки, це питання отримання гуманітарної допомоги, це питання отримання соціальних допомог», – зазначає Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОДА/ОВА.
Сотні тисяч людей постраждали від російсько-української війни та вимушені були покинути свої домівки, щоб зберегти життя. Тисячі вже не мають куди повернутися через руйнування, спричинені російським агресором. Завдяки роботі таких центрів вони можуть отримати належну допомогу й відчути, що вони не одні.
«Люди, на жаль, покидали свої домівки в тому, в чому буди. Ми повинні розуміти, що всі наші колеги, які зараз працюють в інших областях під контролем України – роблять велику справу для наших людей. Чи надання їм допомоги від психологічної – до практичної з розселенням, з працевлаштуванням, з наданням допомоги їжею, засобами гігієни, влаштуванням діточок і в тому числі питання перенесення бізнесу, щоб підтримати економіку – це все є дуже важливо для наших людей», – додав голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.
Хаб «Я – Херсон» знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 13 (4 поверх, каб, 9, поруч зі ЦНАПом). Та на цьому Івано-Франківськ не зупиняється. Місто планує створити спеціальний координаційний центр для вимушених переселенців з усіх міст.
«Це вже не перший центр, який відкривається. Вже був відкритий Я – Маріуполь. Зараз відкривається Я – Херсон. Є центр який займається Луганщиною. Та ми плануємо від міської ради створити координаційний центр загальний для всіх ініціатив, для того, щоб допомагати. Бо не всі міські ради можуть відкрити окремі хаби. Тому є така ідея», – резюмував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.