У неділю, 1 січня, на батьківщині Степана Бандери в селі Старий Угринів, що на Франківщині, пройшли урочистості з нагоди 114-ї річниці з дня народження провідника ОУН Степана Бандери.
Ще задовго до початку на родинному обійсті Бандери збираються небайдужі з усіх куточків Прикарпаття – місцеві мешканці, вояки ОУН-УПА, ветерани АТО, громадські активісти, представники влади – голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, голова всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдан Борович, керівник апарату обласної державної адміністрації Ярослав Дем’янчук, заступник голови Херсонської обласної ради Олег Медуниця, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Присутні спільно помолилися за упокій душі Героя України та поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері. Далі пластуни передали Вифлеємський вогонь миру, а місцевий хор виконав гімн ОУН “Зродились ми великої години”.
Опісля очільник обласної ради Олександр Сич привітав прикарпатців із прийдешніми святами та подякував усім, хто прийшов вклонитись пам’яті Бандери.
“Я тішуся, що попри всі намагання московського агресора зруйнувати наше національне життя, ми так чисельно зібрались сьогодні на обійсті Степана Бандери. Я маю високу честь стояти тут у якості голови Івано-Франківської обласної ради – вищого представницького органу Прикарпаття. Висловлюю бажання, щоб і надалі незалежно від того, хто буде посідати цю посаду, в день народження Бандери традиційно приходив вклонитись його пам’яті. Бо Степан Бандера для Прикарпаття – це політична візитівка.
Всіх вітаю з новим роком. Бажаю великої національної перемоги в цьому році. І бажаю справедливого для України миру. Справедливого, щоб мир цей зафіксував справедливість і інтереси України, а не став компромісом геополітичних інтересів головних гравців на світовій політичній шаховій арені. Війна – це велике лихо, але вона продемонструвала перемогу ідей націоналізму. Війна продемонструвала, що націоналізм – це найкращий інструмент мобілізації нації і її захисту у час небезпеки. І ця війна, як передбачали наші попередники-бандерівці, рано чи пізно мала настати. Просто до 2004 року вона була неоголошеною війною. Всі роки незалежності московщина намагалась позбавити нас нашого права жити у власній національній державі. І лише на завершальному етапі революції гідності у 2014 році, коли стало зрозуміло, що ми незворотно обрали свій шлях до Європи, а не до Азійської москви, московський диктатор дав наказ піти до нас збройною війною. Але ця війна неоголошено тривала всі 30 років нашої незалежності. Я щиро вдячний сьогодні всім своїм побратимам, друзям-націоналістам, які протягом 30-ти років невтомно стояли та витримали той антинаціоналістичний прес, яким нас переслідували чи то московські сателіти в українській державі, чи то опорники західної ліберальної ідеології.
Ми вистояли і зберегли націоналізм, як зброю, яка сьогодні так гостро вражає противника і якою користуються всі: від рядового солдата на фронті до президента Української держави. Ми зберегли цю зброю і я переконаний, що вона стане зброєю перемоги, бо нічого не вартує високотехнологічна військова техніка, якщо нею не керують люди. Бо техніка може бути просто купою брухту. І нічого не вартують люди, якщо вони не сповнені ідеєю, вони просто гарматне м’ясо. Але коли поєднати в одну цілість високоідейних солдатів і високотехнологічну техніку, тоді відтворюється та могутня зброя, перед якою сьогодні не може встояти московський агресор. Я щиро зичу, аби після завершення війни український націоналізм не поклали як непотрібну зброю на збереження десь на склади, а щоб він далі слугував українській державі в ролі інструменту захисту. І не тільки у збройній боротьбі, а й був вдалим інструментом розбудови української держави, бо кожна нація і держава є потенційною жертвою, якщо вона не має сили і хребта. Націоналізм – дає хребет українській нації, з ним ми не тільки переможемо московського ворога, а й розбудуємо могутню українську державу, яка буде в колі найпотужніших держав світу і європи”,- переконаний Олександр Сич.
Заступник голови Херсонської обласної ради Олег Медуниця подякував громаді та владі за організацію вшанування пам’яті Степана Бандери.
“Степан Бандера був не просто лідером ОУН, він зробив організацію такою, яка була для всіх українців державою, військом, банком і навіть родиною та церквою. Дякую владі та громаді за те, що зберегли це місце і щороку організовуєте такі велелюдні заходи й це ви робили навіть тоді, коли в києві була відверто антиукраїнська влада, яка боролась зі Степаном Бандерою та притиснула український націоналізм, як політичне явище. Але ви зберегли цю пам’ять і зараз це є в нагоді, щоб відбити російські збройну агресію”,- наголосив Медуниця.