В трьох громадах Івано-Франківщини запровадять систему енергетичного менеджменту

Підвищення енергоефективності, зниження витрат на енергоспоживання та ефективніше використання альтернативних джерел енергії планують запровадити в трьох громадах Івано-Франківської області. Городенківська, Галицька та Долинська громади...

Підвищення енергоефективності, зниження витрат на енергоспоживання та ефективніше використання альтернативних джерел енергії планують запровадити в трьох громадах Івано-Франківської області.

Городенківська, Галицька та Долинська громади стали учасницями проєкту «Співпраця задля впровадження систем енергоменеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей», який реалізовує АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ ОТГ ПРИКАРПАТТЯ в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом Гульборгсунном за підтримки Програми ULEAD, пишуть Версії з посиланням на Агенцію розвитку ОТГ Прикарпаття.

Ефективну систему енергетичного менеджменту сподіваються запровадити в Городенківській громаді.

«У нас величезна громада – 40 населених пунктів об’єдналися. Важко контролювати енергоефективність кожного об’єкту. Ми пробували запровадити програму енергоефективності. На жаль, не вдалося охопити повністю всю громаду і досягти позитивних результатів. Тому для нас це дуже актуально», – відмічає Роман Григорів, начальник управління економічного розвитку Городенківської міської громади.

Втілюватимуть ініціативи енергоменеджменту задля напрацювання механізмів підвищення енергоефективності та розробки управлінських рішень щодо ефективного використання енергетичних ресурсів і в Галицькій громаді.

«Ми, як і всі громади, хочемо бути самодостатніми. А самодостатність полягає в раціональному використанні всіх ресурсів, які у нас є. Тому бути у числі відібраних для участі у цьому проєкті – для нас це великий і важливий бонус», – зауважує Вікторія Дебенко, заступниця міського голови Галицької міської територіальної громади.

Долина – перше місто в Україні, яке отримало європейський сертифікат енергоефективного менеджменту. Тож тепер практику енергоефективності хочуть поширити на всю громаду, а заразом і поділитися своїм досвідом впровадження системи моніторингу споживання енергоносіїв у бюджетних установах.

«Долина – напевно один із старожилів у сфері енергоменеджменту та енергоефективності серед представлених у проєкті громад. Маємо певний досвід, а участь у цьому проєкті допоможе нам освіжити і надасть нового дихання нашій системі енергоменеджменту. Крім того, ми готові поділитися досвідом і показати ті результати, яких нам вдалося досягти, і те, на що можна розраховувати громаді, в якій функціонуватиме система енергоменеджменту», – відмічає Володимир Смолій, депутат Долинської міської ради.

Категорії
Життя
Новини
Loading...