У Франківську відкрили притулок для постраждалих від насильства

Втекти від домашнього насильства є куди. В Івано-Франківську відкрили притулок для тих, хто страждає від фізичного чи морального насилля у сім’ї. Приміщення знаходиться у...

Втекти від домашнього насильства є куди. В Івано-Франківську відкрили притулок для тих, хто страждає від фізичного чи морального насилля у сім’ї. Приміщення знаходиться у новому будинку, його місто надало саме на ці потреби.

І тут буде комфортно та безпечно, всім, хто звернеться за допомогою, впевнений міський голова Руслан Марцінків, йдеться на сайті мера.

«Ми виділили приміщення, також додали кошти для ремонту. Також за державну субвенцію купили автомобіль, який дуже необхідний був для саме для цієї роботи. Жінки, які опиняються в кризових ситуаціях, тепер мають таке місце, де можуть перебути. Тут всі умови створені та дуже добре, що ми це зробили. І це надзвичайно важливо. Такого притулку не було, зараз цей притулок починає діяти, працювати. Ми також працюємо, щоби були інші заклади соціального типу. Це хороший такий проект, який ми спільно організували», – зауважує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

У новому притулку зробили ремонт, облаштували всі кімнати, кухню та санвузли для того, щоби тут комфортно могли перебувати десять осіб одночасно. Для найменших окремо облаштували дитячі куточки, а для зручності малюків, закупили дитячі ліжечка.

«Тут є приміщення кухні, де можна приготувати собі їжу. Тут є кімнати, де є ліжка, у тому числі ліжечка для дітей. Також є побутові прилади, такі як праска, прасувальна дошка, є телевізори. Будинок розрахований на 10 ліжкомісць. Потрапити сюди можна тільки за скеруванням, які передбачені законом з протидії домашньому насильству», – розповідає керівник притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства Іван Боберський.

Це скерування, пояснюють у Департаменті соцполітики отримати не складно. І попереджають, бігати з документами жертві, якій необхідна термінова допомога – не потрібно. Документ видадуть одразу після скарги на домашнє насильство у відповідні служби: поліцію, Службу у справах дітей, або Департамент соціальної політики.

«Скажімо, сьогодні подзвонили, сказали, що екстрений якийсь випадок. Взяли скерування в той самий день, може бути на наступний день. Тут не стоїть питання, що людина має зробити купу документів. Тут, власне, оперативність найважливіша», – каже директор Департаменту соціальної політики Василь Семанюк.

Даний проєкт вдалось реалізувати спільно з Івано-Франківською ОВА. Зокрема, притулок для постраждалих від домашнього насильства отримав близько 1 млн 700 тисяч гривень державної субвенції. Це вже третій заклад для цілодобового перебування тим, хто хоче захиститися від кривдника у сім’ї.

«Таких звернень є вже понад 2 тисячі. Ми бачимо, що потреба гостра є у відкритті таких притулків. По нашій Івано-Франківській області це є третій притулок цілодобового перебування, тут особи можуть отримати як інформаційно-консультаційні послуги, а також послуги юридичного характеру. Звичайно, що правова допомога буде надаватися, але основне – це те, що є психологічна допомога, а також, якщо є потреба, медичне обстеження. Кожен такий притулок має домовленість із медичними закладами, де є обстеження осіб, які цього будуть потребувати», – каже заступниця голови Івано-Франківської військової адміністрації Людмила Сірко.

Категорії
Трафунки
Новини
Loading...