На Прикарпатті відновлюється вівчарство

Регіональна експертна комісія з розгляду матеріалів щодо присвоєння відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Алли Хамчич...

Регіональна експертна комісія з розгляду матеріалів щодо присвоєння відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Алли Хамчич провела виїзне обстеження фермерського господарства “Центр відродження вівчарства” та розглянула матеріали щодо присвоєння статусу по розведенню овець української гірськокарпатської породи.

Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію

В Карпатах раніше були спроби акліматизувати багато порід овець, завезених «з усіх усюд», але вони не змогли адаптуватись до місцевих пасовищ та кліматичних умов.

Грубововнові вівці української гірськокарпатської породи вовно-м’ясо-молочного напрямку продуктивності, що походять від місцевих овець типу цакель, яких розводили споконвіків на даній території, добре почуваються у наших Карпатах. Від цих овець отримують прекрасне молоко для виготовлення гуцульської бринзи, цінну вовну для виготовлення ліжників та смачне м’ясо для будь яких страв.

Фермерське господарство “Центр відродження вівчарства” збільшує поголів’я овець української гірськокарпатської породи і проводить роботу з їх розведення та вирощування.

Присвоєння статусу “племінний репродуктор” забезпечить удосконалення існуючих генотипів української гірськокарпатської породи овець, розширення та покращення їх в області та за її межами, збільшення їх чисельності, а в подальшому – відродження галузі вівчарства в Карпатах.

Категорії
Економіка
Новини
Loading...