Бюджет участі: укриття в ліцеї №20

У ліцеї №20 розширили укриття на випадок тривог. Тепер там можуть пересидіти повітряну тривогу до 1200 осіб, враховуючи усіх учнів, вчителів та технічного персоналу....

У ліцеї №20 розширили укриття на випадок тривог.

Тепер там можуть пересидіти повітряну тривогу до 1200 осіб, враховуючи усіх учнів, вчителів та технічного персоналу. Реалізувати проєкт створення безпечного укриття вдалося завдяки міській програмі «Бюджет участі». Директор закладу Дмитро Скиданчук розповідає, педколектив у співпраці з батьками школярів вирішили – на часі зараз розширення та оновлення укриття. Щоби дітям було безпечно та комфортно. 

«Порадилися з батьками та вирішили, що зараз актуально робити проєкт розширення укриття. Ми подали проєкт, а батьки голосували, тому ми опинилися серед переможців і впродовж літа здійснили ряд ремонтів. Це зробили стяжку у тих укриттях, які вже в нас були та створили нове укриття з нічого, з нуля з таких запущених підвалів окремо для початкової школи. На сьогодні ми можемо розмістити в наших укриттях 1200 дітей, і плюс всіх вчителів, техперсонал, всіх, хто є в школі», – каже директор ліцею №20 Дмитро Скиданчук.

Після перемоги у програмі «Бюджет участі», батьки також взялися допомагати облаштувати укриття. Хтось допомагав створити проєкт, хтось прийшов на підмогу майстрам, виносили сміття чи встановлювали лавиці. Як результат – сховище з інтерактивним екраном, іграми та комфортними стільчиками, столами та лавицями до початку навчального року готові. 

«Батьки активно долучалися не тільки грошима, а ще й своєю роботою, допомагали виносити сміття, багато різних нюансів. Я вважаю, що це правильно, тому що «Бюджет участі» – це не про те, що міська рада виділить гроші, а ще про те, що громада гуртується навколо проєкту, який вони подають і за який вони голосують. І коли вони безпосередньо беруть участь у реалізації проекту, то вони трошки більше шанують те, що зроблено і розуміють, що все можна зробити, якщо захотіти», – говорить координаторка програми «Бюджет участі» Христина Гнатів.

В укриттях є туалети, вентиляція, достатня кількість зручних сидячих місць, та навіть Інтернет. В укриття можна буде перечекати небезпеку, весело проводячи час. 

«Активні батьки, активні керівники закладу, тому є результат. Тобто бачите, гарне укриття, там, де хоче керівництво закладу, де хочуть батьки, завжди це швидше, легше і краще виходить. Тому ще один проект «Бюджету участі», який спрямований в освітній сфері є реалізований. І як ми казали, пріоритетом для бюджету участі в освітній сфері в нас є укриття та енергозбереження», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків

До слова, 1 вересня усі навчальні заклади громади: дитячі садочки та ліцеї і гімназії виходять на навчання виключно офлайн без змішаного варіанту відвідування. У кожному освітньому закладі вже функціонують безпечні сховища, які можуть прийняти усіх школярів, педколектив та техперсонал. 

Категорії
Життя
Новини
Loading...