Для онкохворого хлопчика з Прикарпаття вперше пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері

Це перша така операція у західних областях України. Її разом виконали спеціалісти зі Львова, Києва та Івано-Франківська. А оперувала об’єднана команда у Львівській Лікарні...

Це перша така операція у західних областях України. Її разом виконали спеціалісти зі Львова, Києва та Івано-Франківська. А оперувала об’єднана команда у Львівській Лікарні Святого Миколая

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, інформують “Вікна”

Богданчику з Івано-Франківщини — лише вісім, а він уже вдруге бореться зі страшною недугою.

3 роки йому діагностували рак печінки. Тоді малюк пройшов довгий шлях до одужання та переніс складну операцію з видалення пухлини разом із жовчним міхуром. Згодом хлопчик пішов до школи та розвивався, як усі інші діти. Здавалося, що все позаду. Та хвороба наздогнала дитину. Цього разу рак уразив кістку.

Якось після школи Богданчик поскаржився батькам на сильний біль у нозі. Пізніше кінцівка ще й набрякла. Сім’я відразу звернулася до лікарів в Івано-Франківську, які раніше вже вилікували їхнього хлопчика. Богданові зробили всі необхідні обстеження і біопсія підтвердила найстрашніші побоювання – знову рак. Цього разу — саркома Юнга. Це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Щороку його діагностують у 3 дітей з 1 млн.

Злоякісна пухлина вразила аж 28 см стегнової кістки хлопчика. Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. Як зробити це якнайліпше — франківські лікарі радилися з колегами з інших міст України. Разом вони зо пів року готувалися до операції. А хлопчик тим часом отримував хіміотерапію.

Коли прийшов час оперувати, Богданчик приїхав до Львова — в Лікарню Святого Миколая. Тут задля його порятунку свої вміння та зусилля об’єдналися хірурги, онкологи та травматологи зі Львова, Києва та Івано-Франківська . Операція була складною. Спершу спеціалісти видалили саму пухлину, а потому провели експрес-біопсію, аби точно з’ясувати, який об’єм кістки необхідно забрати.

Київські інженери, які виготовили титановий імплант для Богданчика, підготували три варіанти різної довжини. Всі вони надруковані на 3D-принтері. Проєктували імпланти місяць і ще два тижні друкували. Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант підходящого розміру, який ростиме разом із дитиною. Втручання тривало 6 годин і минуло успішно. Така операція була виконана у західних регіонах України вперше.

Богданчик уже повернувся до Івано-Франківська та продовжує лікування, яке буде тривалим. Попереду в хлопчика — кілька курсів поліхіміотерапії та променевої терапії, а також трансплантація кісткового мозку.

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...