Привласнив зарплати освітян та втік за кордон: на Прикарпатті оголосили в розшук депутата

Депутат Загвіздянської сільської ради (Івано-Франківська область) Дмитро Шкаврітко оголошений в розшук. Його підозрюють у розкраданні зарплат місцевих вчителів та переховуванні від слідства. Про це...

Депутат Загвіздянської сільської ради (Івано-Франківська область) Дмитро Шкаврітко оголошений в розшук. Його підозрюють у розкраданні зарплат місцевих вчителів та переховуванні від слідства.

Про це пише івано-франківське видання “Курс“. За даними місцевих видань, підозрюваний ймовірно втік за кордон.

Згідно з документами, які потрапили до видання, депутат Загвіздянської сільської ради, працюючи на посаді бухгалтера від липня 2021 року до квітня 2023 року вносив неправдиві дані про зарплати працівників Лисецького ліцею. Кошти освітян він нараховував собі та ще двом особам на банківську картку. Шкаврітка також підозрюють у привласнені зарплат освітян у ще двох навчальних закладах у Загвізді та Стебнику. Йдеться про понад 1,5 мільйона гривень незаконно нарахованих виплат. 

За даними поліції Івано-Франківської області, підозрюваний у 2022-2023 роках, увійшовши в довіру до керівника навчального закладу, отримав ключ з електронним цифровим підписом та ідентифікатором доступу до системи дистанційного банківського обслуговування клієнтів.

“Опісля фігурант формував електронні документи на переказ та вносив свідомо неправдиві дані про нарахування собі заробітної плати, хоча жодного відношення до освітнього закладу не мав. В результаті шахрайських дій зловмисник незаконно заволодів бюджетними коштами навчального закладу на суму понад 100 тисяч гривень, які призначалися для виплати заробітної плати працівникам”, — йдеться у повідомленні поліції. 

Депутату інкримінують ч. 3 ст. 190 (шахрайство), ч. 1, 2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) та ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Цікаво, що у вересні 2023 року депутата сільради Дмитра Шкаврітка оголосили у розшук, як особу, яка переховується від слідства.

У коментарі місцевим журналістам начальник сектору комунікації ГУНП в Івано-Франківській області Андрій Яцків повідомив, що підозру місцевому обранцю оголосили заочно, через його батьків. 

“Відтак, коли він не з’явився за викликом у поліцію, слідчий звернувся до суду та після винесення відповідної ухвали Шкаврітка оголосили в розшук. Втім, за словами місцевих мешканців Загвіздя і Лисця, Шкаврітка не бачили в селах вже навесні: ймовірно, він утік за кордон”, — пишуть івано-франківські журналісти.

Категорії
КРИМІНАЛ
Новини
Loading...