У Франківську хочуть створити Центр реабілітації ветеранів, військових та членів родин

Над проєктом працює перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь «Брасс».  Перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь «Брасс» створює новий проєкт в Івано-Франківську – Центр...

Над проєктом працює перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь «Брасс». 

Перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь «Брасс» створює новий проєкт в Івано-Франківську – Центр реабілітації ветеранів, військових та членів родин.

Напрямки роботи осередку: медичний, психологічний, юридично-консультаційний. Там працюватимуть лікар-терапевт, травматолог, нарколог та невролог. А також юрист, який консультуватиме ветеранів та військових.

Про це повідомляє Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь.

“Тут ветерани зможуть відчути, що це їхній простір, куди вони можуть прийти поспілкуватися між собою, подивитися фільм чи просто випити каву. Крім того, середовище ветеранського простору орієнтоване на те, щоб люди мали місце для ділових переговорів або могли попрацювати у спокої.» Військові самі проводитимуть тематичні групи для військових. Наприклад, проблема пошуку роботи. Вони зустрічаються і це обговорюють, дають поради, підтримують одне одного. Бо хто, як не вони, краще розуміють свої проблеми? «Рівний рівному» – це найефективніші методи реінтеграції ветеранів”, – розповідає Станіслав Онищук, засновник добровольчого госпіталю та центру для ветеранів.

Психологічний напрям хабу акцентуватиме свою роботу на створенні груп самодопомоги сімей чинних, полеглих та зниклих безвісти військовослужбовців, а також групи самодопомоги для ветеранів і військових.

Соціальна робота, орієнтована не лише на військових, а й на всіх, хто постраждав від війни. У закладі проводитимуть культурні заходи, тренінги, кінопокази, зустрічі з митцями та ін.

378996671 284437607670311 7820298884272185198 n scaled

“З кожним днем в Україні появляється все більше ветеранів. Держава не справляється з цим викликом. Тому, чим більше буде хабів та різноманітних центрів для ветеранів, тим менше буде самогубств серед військовослужбовців. Подібні ініціативи і психологічні програми допомагають військовим адаптуватися в суспільство”, – каже військовослужбовець Геннадій Старченко.

Щоб ветеранський хаб розпочав свою діяльність необхідно 25 тисяч євро. Зараз тривають ремонтні роботи.

“На ремонт випрошуємо гроші всюди, де можемо. Пишемо багато проєктів, аби збільшити фінансування та мати можливість покривати витрати. А також шукаємо благодійників, які зможуть на постійній основі підтримувати діяльність ветеранського центру в Івано-Франківську”, – додає Станіслав Онищук, засновник добровольчого госпіталю та центру для ветеранів.

Долучитися до створення хабу для ветеранів може кожен – детальніше тут.

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...