У Франківську навчають малечу альпінізму

Уміти орієнтуватися на місцевості, знати маршрути до всіх Карпатських вершин або ж стати справжнім альпіністом – можна у Івано-Франківському Центрі туризму і краєзнавства учнівської...

Уміти орієнтуватися на місцевості, знати маршрути до всіх Карпатських вершин або ж стати справжнім альпіністом – можна у Івано-Франківському Центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді. 

Центр працює у місті вже кілька років, за цей час став улюбленим позашкільним гуртком підлітків. 13-річний Адріан Вороневич займається тут вже понад рік. Каже, окрім знань та навичок знайшов у Центрі туризму багато друзів.

«Туризм подобається тому, що він примушує рухатися, а не просто сидіти на місці. Подобається те, що ми завжди якісь нові вправи робимо, ходимо в гори. Ходиш, маєш багато друзів тут, в’яжеш вузли, лазиш по всьому», – розповідає 13-річний вихованець Центру Андріан Вороневич.

Усього тут займається понад півсотні діток. Вчаться розкладати намет, орієнтуватися на місцевості, долати гірські перешкоди. Днями у Центрі відкрили спеціальну альпійську стінку для лазіння. Одягаючи страхувальні системи та закріплюючись карабінами, діти можуть тренуватися долати перешкоди: підйоми, спуски, переправи, а також розвивати вправність скелелазіння.

«Це стінка для лазіння, на якій є необхідні зачепи, відповідає техніці безпеки і необхідним параметрам. В цьому залі діти вчаться основам і азам спортивного туризму. Потім переносять це з собою в майбутні подорожі, походи, екскурсії горами і знаходять себе серед всієї туристичної родини, дружньої компанії нашого центру», – говорить директор міського Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Роман Лисюк.

На тренування до юних альпіністів прийшов і міський голова Руслан Марцінків. Він привітав підлітків із такою їм необхідною обновкою. Центр туризму та краєзнавства Івано-Франківської міської ради щороку розвивається. Ще кілька років тому на цьому місці була закинута будівля, зараз тут тренуються діти зі шкіл усієї громади.

«Декілька років тому цей будинок стояв занедбаний, він взагалі стояв більше 15-ти років. Ми його відремонтували повністю капітально і зробили тут центр туризму, наш позашкільний заклад. А зараз дуже добре, що для альпінізму нарешті є стінка і будемо продовжувати цю роботу. Зараз дуже багато дітей хоче займатися туризмом, краєзнавством. Tакий центр і заклад для наших дітей є досить корисний. Тут є гурток, також є ще гуртки по школах. Збільшуємо кількість позашкільної роботи, де дитина може після занять залишатися і вчитися чомусь корисному. А краєзнавство, туризм – воно завжди в житті знадобиться», – впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

До слова, Івано-Франківський міський Центр туризму та краєзнавства учнівської молоді оголошує набір на тренування дітей віком від 10-ти років. У закладі позашкільної освіти можуть набрати ще понад півсотні бажаючих навчитися азам пішохідного та спортивного туризму. А зареєструвати свого школярика на гуртки можна за посиланням: https://bit.ly/3EAYXAg

Категорії
Дозвілля
Новини
Loading...