Міжнародний суд ООН у Гаазі почав слухання позову України проти Росії щодо геноциду

У Міжнародному суді ООН в Гаазі 18 вересня поновилися слухання у справі України проти Росії. Вони триватимуть до 27 вересня. Україна позивається через хибне...
Russia's ambassador to the Netherlands Alexander Shulgin, second right, and Russia's agent Gennady Kuzmin, ambassador-at-large of the Russian Foreign Ministry, right, Ukraine's agent and ambassador-at-large of the Ukrainian Ministry of the Foreign Affairs Anton Korynevych, second left, and Oksana Zolotaryova, Director General for International Law of the Ukraine Ministry of Foreign Affairs, left, wait for judges to enter the World Court where Ukraine's legal battle against Russia over allegations of genocide used by Moscow to justify its 2022 invasion, resumed in The Hague, Netherlands, Monday, Sept. 18, 2023. Russia seeks to have a groundbreaking case tossed out at the International Court of Justice, also known as the Word Court, in a case which will see Ukraine supported by a record 32 other nations in a major show of support for the embattled nation.(AP Photo/Peter Dejong)

У Міжнародному суді ООН в Гаазі 18 вересня поновилися слухання у справі України проти Росії.

Вони триватимуть до 27 вересня. Україна позивається через хибне трактування Росією Конвенції про запобігання геноциду. Йдеться про те, що РФ виправдовувала напад на Україну “захистом” від геноциду в Донецькій і Луганській областях.

Про це повідомляється на сайті ООН.

Цей позов Україна подала 26 лютого 2022 року. Пізніше позивачами стали ще 33 країни, але суд не визнав декларацію про інтервенцію від США, бо вони мали застереження до однієї зі статей конвенції. Це безпрецедентна кількість держав: 34 країни, тобто 20% членів ООН, задіяні в процесі.

Зазначається, що суд слухатиме аргументи сторін протягом двох тижнів. Україну представляє делегація на чолі з послом з особливих доручень МЗС Антоном Кориневичем. Росію – людина з аналогічною посадою Геннадій Кузьмін. РФ виступатиме 18 та 25 вересня, Україна – 19 і 27 вересня.

І Україна, і Росія є учасниками Конвенції про запобігання геноциду. А Міжнародний суд ООН має юрисдикцію розглядати міждержавні спори за заявою однієї зі сторін щодо порушення положень міжнародних договорів.

Україна у своєму позові зазначає:

  • РФ неправдиво стверджувала, що в Луганській та Донецькій областях України були “акти геноциду”, на цій підставі визнала самопроголошені “Л/ДНР”, а потім оголосила про повномасштабне вторгнення (так звану СВО).
  • Україна рішуче заперечує, що такий геноцид мав місце, а Росія не має законних підстав для дій в Україні та проти неї “з метою запобігання та покарання за будь-який передбачуваний геноцид”.
  • Україна звинувачує Росію у плануванні актів геноциду в Україні та стверджує, що РФ умисно вбиває та завдає тяжких тілесних ушкоджень представникам української національності, тобто вчиняє геноцид проти українського народу.

4 вересня голова незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе заявив, комісія не дійшла висновку, що в Україні відбувається геноцид.

Категорії
Новини
Новини
Loading...