Вклади в збанкрутілих банках почали виплачувати через Дію

Мінцифри та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запустили нову послугу в Дії – вкладники збанкрутілих банків можуть отримати відшкодування в кілька кліків. Послугою можуть...

Мінцифри та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запустили нову послугу в Дії – вкладники збанкрутілих банків можуть отримати відшкодування в кілька кліків.

Послугою можуть скористатися вкладники 34 банків, що збанкрутували і ліквідація яких ще триває. Послуга вже активна в Дії.

«Послуга повернення вкладів, над якою ми працювали спільно з Фондом гарантування вкладів, дасть змогу українцям подати заяву й отримати відшкодування зі збанкрутілих банків. А це 1,4 млн рахунків на суму 3,2 млрд грн. Щоб повернути кошти, не потрібно ходити в банки чи стояти в чергах, достатньо зробити кілька кліків у Дії», – заявив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації  Михайло Федоров.

Послуга «Повернення вкладів» у Дії дає змогу вкладнику банку, що збанкрутував, отримати відшкодування на наявну картку єПідтримка або відкрити нову таку картку в одному з банків-агентів Фонду гарантування.

«З початку повномасштабного вторгнення Фонд виплатив майже 8,3 млрд грн гарантованого відшкодування. Сьогодні кожен вкладник збанкрутілого банку має три опції, як отримати кошти від Фонду гарантування. Перша – прийти до найближчого відділення вибраного банку-агента. Друга – скористатися інструментом дистанційних онлайн-виплат, який пропонують своїм клієнтам п’ять наших банків-агентів. А відтепер ще є й третя опція — подати заяву та отримати відшкодування в кілька кліків через послугу «Повернення вкладів» у застосунку Дія», – заявила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут.

Щоб отримати послугу в Дії:

1) Авторизуйтеся в застосунку.

2) Відкрийте розділ Послуги — Повернення вкладів.

3) Виберіть збанкрутілий банк, у якому мали рахунок. Якщо тримали кошти в декількох банках, заяви подаються окремо.

4) Виберіть картку єПідтримка, на яку надійдуть кошти. Рахунок має бути в банку-агенті, який є учасником послуги та партнером Фонду. Або ж одразу в застосунку можна відкрити в кілька кліків нову картку єПідтримка одного з банків-агентів Фонду – Універсал Банк (monobank), ПриватБанк, Укргазбанк, ПУМБ та Ідея Банк.

5) Уточніть контактні дані для звʼязку.

6) Перевірте заяву, там же побачите суму, доступну до виплати.

7) Підпишіть заяву Дія.Підписом.

Заява одразу надсилається в банк. Її опрацювання перерахування коштів займе до трьох робочих днів.

Категорії
Гроші
Новини
Loading...