Черговий клас безпеки відкрили у Івано-Франківську

Вже третій клас безпеки відкрили у Івано-Франківську. Цього разу приміщення для тематичних уроків відкрили в укритті ліцею імені Пулюя. У новому класі безпеки дітей...

Вже третій клас безпеки відкрили у Івано-Франківську.

Цього разу приміщення для тематичних уроків відкрили в укритті ліцею імені Пулюя. У новому класі безпеки дітей навчатимуть поводитись з вибухонебезпечними предметами, надавати першу домедичну допомогу та розповідатимуть про правила дорожнього руху. І якщо раніше у школах старшокласники вже проходили медико-санітарну, і військову підготовки – то зараз у цьому класі основам безпеки вчитимуть навіть першачків.  

«Предмети, пов’язані з безпекою є в навчальному плані, є і ОБЖ, є і медико-санітарна підготовка, і на уроках «Захисту України» зараз це питання вивчається. Але до цього треба долучати, напевно, всі категорії школярів. Якраз завдання цього класу – створити можливості для того, щоби проводити такі заняття з учнями різного віку. Можуть проводити і фахівці, можуть проводити і наставники, тому що практично всі вчителі проходили спеціальну підготовку, мають відповідні сертифікати, тобто певний рівень знань є, можна передавати дітям, навчити багато чого корисного», – каже директор ліцею ім.І.Пулюя Мирослав Бідичак.

У новому класі тепер є все необхідне для наочного навчання. Тепер викладачам безпекових дисциплін та фахівцям, які приходитимуть читати пари учням, буде легше пояснити ті чи інші теми. Адже клас поділено на зони, які оснащені найсучаснішими манекенами та макетами.
«Відкриття класу безпеки в нашому ліцеї – це є дуже важливо. Тому що тепер ми можемо проводити свої уроки. В класі мінної безпеки наші хлопці займаються зазвичай, тут ми уже з дівчатами працюємо. В нас є відповідні манекени, які були закуплені в межах проекту», – розповідає вчителька предмету «Захист України» Оксана Овчар.

Одинадцятикласниці Анна-Марія Витвицька та Соломія Асмоловська неодноразово проходили волонтерські курси із домедичної допомоги. Кажуть, тепер ліцеїсти можуть отримати необхідні знання, не виходячи за межі школи. Тампонування, накладання бандажів, перев’язки, а найголовніше, – це вміння провести серцево-легеневу реанімацію. Тепер виконувати правильно непрості маніпуляції зможуть навчитися всі. 

«Нам не вистачало манекена, але зараз він у нас є і це надзвичайно класно. Ти просто знаєш як проводити реанімацію. І в разі чого, якщо щось станеться, ти вже будеш мати навички», – розповідає учениця 11 класу Анна-Марія Витвицька.

«Цей клас мені дуже подобається, тому що раніше нам не вистачало манекенів, перев’язочних бинтів. Ми можемо навчатися, щоби в подальшому розуміти, як це робити. Того року ми якраз більше проходили по перев’язках, серцево-легеневих реанімаціях. І почали тему мінно-охоронної безпеки і зараз ми її продовжуємо так само з домедичною допомогою», – розповідає учениця 11 класу Соломія Асмоловська.

Такі класи за ініціативи Міністерства освіти, міської ради та Департаменту освіти Івано-Франківська почали відкривати нещодавно. Допомагають у створенні цих навчальних приміщень працівники ДСНС. Саме за їх рекомендаціями звичайне підвальне приміщення у школі перетворилося на навчальну інтерактивну аудиторію з безпеки життєдіяльності.

«Клас безпеки облаштований згідно методичних рекомендацій. В ньому є кілька зон: зона пожежної безпеки, медичної допомоги та правил дорожнього руху. Також надання допомоги при різних ситуаціях, алгоритми дій при різних небезпечних ситуаціях, надзвичайних ситуаціях. Тут діти зможуть більш детальніше вивчати правила безпеки, які знадобляться у повсякденному житті, і, відповідно, знатимуть, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, під час виявлення пожежі, щоби врятувати своє життя та життя інших», – розповідає провідний фахівець сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в області Світлана Бабушкіна.

Окрім макетів вибухівки та зброї, а також манекенів для тренування з медико-санітарної підготовки, учням наочно показуватимуть, як діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. У час війни – це радше необхідність, каже міський голова Руслан Марцінків

«Зараз питання відкриття класів безпеки є дуже важливим. У кожній школі повинні бути такі класи безпеки і цю роботу ми проводимо. Ми сьогодні розуміємо, що військові дії можуть тривати довго, і нам потрібно, щоби питання безпеки було на постійному контролі. Наше завдання, щоби діти навчалися у звичному режимі, щоби вони могли бути в школах, в дитячих садочках, училищах, університетах в цих умовах. Але, щоби знали, як поводитися з тими речами, які є небезпечні», – впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Класи безпеки у Івано-Франківській громаді відкриватимуть і надалі, запевнив очільник міста. Адже такі необхідні приміщення для навчань безпеки школярів необхідно облаштувати у всіх навчальних закладах Івано-Франківської ТГ.

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...