В Україні вперше одночасно пересадили серце і легені. ФОТО

В Україні вперше пересадили комплекс серце-легені. Унікальну операцію здійснили у Львові. Така операція вважається надскладною, таких у світі на рік роблять лише 20–25. Про...

В Україні вперше пересадили комплекс серце-легені. Унікальну операцію здійснили у Львові. Така операція вважається надскладною, таких у світі на рік роблять лише 20–25.

Про це повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова, яке проводило операцію спільно з фахівцями Інституту серця.

Органокомплекс отримала 38-річна Ніна з Київщини. Ваду серця вона має з народження. Згодом через неї зіпсувались і легені. На трансплантацію жінка чекала 15 років і майже втратила надію, розповіли медики.

«З кожним роком мені стає все важче і важче жити, я ледь підіймаюсь на третій поверх. Я просто хочу спробувати, як то — жити нормально, що це таке — повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати», — сказала жінка перед операцією.

Трансплантація тривала 10 годин. Серце й легені запрацювали на операційному столі. Нині пацієнтка перебуває в реанімації у стабільному стані. Попереду на неї чекає важкий шлях відновлення.

«Історична подія не тільки для нашої лікарні, а й для всієї України. Ми об’єднали свої сили і виконали операцію, яка вважається однією з найважчих у світі», — відзначив гендиректор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.

Донором органів став 18-річний хлопець, який загинув у ДТП. Львівські лікарі боролися за життя хлопця, але травми виявилися надто важкими. Медики подякували родині за ухвалення рішення про донорство.

Крім серця-легень, лікарі також пересадили від хлопця печінку та дві нирки, одну з яких отримала дитина. Загалом шанс на життя отримали чотири людини.

«Ми готувалися до цієї операції понад три роки. Спершу почали трансплантувати серця, потім легені. І ось нарешті — органокомплекс серце-легені. Було надзвичайно складно дійти до цього етапу, але ми це зробили, це зробила українська медицина! Тепер і у нас виконується операція, яку роблять мало де в світі», — заявив кардіохірург Роман Домашич.

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...