Суд продовжив термін утримання під вартою для Коломойського до 2 грудня

Адвокати заявили, що апеляційна скарга на це рішення суду буде подана у понеділок, 30 жовтня. Шевченківський районний суд міста Києва продовжив строк тримання під...

Адвокати заявили, що апеляційна скарга на це рішення суду буде подана у понеділок, 30 жовтня.

Шевченківський районний суд міста Києва продовжив строк тримання під вартою для бізнесмена Ігоря Коломойського до 2 грудня з альтернативною визначення застави в 3,9 млрд гривень. 

Ухвалу суду оголосила суддя Олена Мєлєшак. Таким чином, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення. Попередній термін тримання під вартою мав завершитися 31 жовтня.

Про це пише УНІАН.

Що вирішив суд

“Продовжити строк тримання під вартою підозрюваного Коломойського Ігоря Валерійовича в межах строку досудового розслідування до 2 грудня 2023 року включно. Визначити підозрюваному Коломойському Ігорю Валерійовичу заставу в розмірі 1 мільйон 450 тисяч прожиткових мінімумів для працездатних осіб”, – повідомила суддя. 

Також суд вирішив, що у випадку внесення застави, Коломойський повинен буде дотримуватися низки обов’язків, а саме: прибувати на виклик детектива, прокурора, слідчого судді та суду за першого виклику, не відлучатись від місця проживання без дозволу детектива, прокурора чи слідчого судді, повідомляти про зміну місця проживання.

Також здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорти для виїзду за кордон чи інший документ, що дозволяє виїзд за межі України. 

Крім того, суд зобов’язав керівника ізолятора тимчасового тримання СБУ забезпечити дотримання прав Коломойського шляхом невідкладного забезпечення проведення повного медичного обстеження, забезпечити надання належної медичної допомоги і лікування у відповідності до лікарського висновку.

При цьому, суд залишив без задоволення п’ять клопотань про особисте взяття Коломойського на поруки.

Позиція обвинувачення

Прокурор Офісу генерального прокурора Сергій Дем’янчук, який представляє сторону обвинувачення під час судового засідання зазначив, що продовжують існувати встановлені ризики при застосуванні запобіжного заходу.

За його словами, йдеться про ризик переховування від органів досудового розслідування та суду, ризик знищення, схову чи спотворення документів і ризик незаконного впливу на свідка і іншого підозрюваного у кримінальному провадженні.

Позиція сторони захисту

Водночас, сторона захисту, і зокрема адвокат Олег Пушкар наголосив, що ризики стороною обвинувачення не доведені. У зв’язку з цим, захисники не вбачали жодних підстав продовжувати терміни тримання під вартою Коломойського.

Як сказав Пушкар, немає критерію обґрунтованості підозри, немає жодних слідчих дій, які би довели, що з 2 вересня існують якісь нові ризики чи докази причетності Коломойського до інкримінованих кримінальних порушень. 

Адвокат Олександр Лисак наголосив, що в рамках кримінального провадження будь-яких доказів на підтвердження обґрунтованості підозри у матеріалах справи немає.

Лисак пояснив, що мета застосування запобіжного заходу – це виконання процесуальних обов’язків та запобігання ризику. Він також прокоментував твердження прокурора, що існує ризик того, що Коломойський може переховуватися. 

“Ігор Валерійович з 2019 року перебуває в Україні. Знаючи, що проводиться розслідування по “Привату” – ми завжди з’являлись для допитів. Надаємо вичерпні показання і ніяких перешкод для цього немає”, – сказав Лисак. 

Адвокат нагадав, що з України просто так виїхати ніхто не може, бо діє військовий стан.

Лисак заявив про зацікавленість Коломойського та сторони захисту, аби слідство працювало. Він додав, що не було жодного впливу і тиску на свідків. 

Як сказав адвокат, некоректно вважати, що Коломойський може впливати на державну установу “Приватбанк”, яка може не надати документи з фінансових операцій. Раніше не було встановлено відсутність якихось документів.

Адвокат Олександр Лисак також додав, що апеляційна скарга на це рішення суду буде подана у понеділок, 30 жовтня.

Категорії
КРИМІНАЛ
Новини
Loading...