Івано-Франківщина — серед лідерів в Україні за хворими на грип та COVID-19

З початку жовтня до 5 листопада в Україні захворіли 692 151 людина на ГРВІ — це застуди, грип та COVID-19. За останній тиждень (з 30...

З початку жовтня до 5 листопада в Україні захворіли 692 151 людина на ГРВІ — це застуди, грип та COVID-19.

За останній тиждень (з 30 жовтня по 5 листопада) зареєстровано 137 191 випадок, із них 73 685 — діти віком до 17 років. Найбільше хворих у Житомирській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях. 

З 30 жовтня по 5 листопада госпіталізовано 4 133 українців, серед яких 1 971 дитина. Виявлено 9 827 випадків COVID-19, зареєстровано 51 летальний випадок.

Цього тижня на території України лабораторно підтверджений випадок нового субваріанту коронавірусу варіанту «Омікрон» під назвою «Пірола». Його виявили на Рівненщині, виокремити випадок «Піроли» вдалося завдяки секвенуванню — лабораторному дослідженню, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус, виявити, які мутації відбулися у геномі вірусу.

Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для кожного українця. Зробити його можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» — вакцина «Comirnaty» для дітей).

Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. З початку жовтня щеплення зробили 49 104 людини. Крім того, кожна область отримала безоплатну вакцину для медиків для проведення щеплень проти грипу.

Медики нагадують, за перших ознак захворювання не призначайте собі лікування самостійно — зверніться до сімейного лікаря. Лише лікар після огляду та аналізу стану організму може призначити ефективне лікування.

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...