Блокада польських перевізників гальмує волонтерську допомогу для ЗСУ

Через протести польських перевізників благодійні та неурядові організації зіткнулися із кількатижневими затримками критично важливих поставок безпілотників, електроніки та пікапів для Збройних сил України. Про...

Через протести польських перевізників благодійні та неурядові організації зіткнулися із кількатижневими затримками критично важливих поставок безпілотників, електроніки та пікапів для Збройних сил України.

Про це пише Reuters з посиланням на представників фондів та підприємств, які підтримують ЗСУ.

Керівник найбільшого в Україні благодійного фонду допомоги військовим “Повернись живим” Тарас Чмут розповів, що десятки систем нічного бачення і пікапів, а також сотні безпілотників, закуплених фондом, застрягли на кордоні на кілька тижнів.

“Це не дуже добре, тому що вони прив’язані до проєктів, термінів і дедлайнів… Щось просувається, але повільніше, ніж раніше”, – сказав він агентству.

За його словами, фонд “Повернись живим” намагається домовитися з польською владою про безперешкодне проходження їхньої допомоги, оскільки Київ не має іншого вибору, окрім як імпортувати багато необхідних речей з-за кордону.

“Пікапи всі приходять з-за кордону, комплекти нічного бачення всі приходять з-за кордону… Безпілотники FPV взагалі приходять з-за кордону, і це (протест) гальмує нашу роботу”, – зазначив Чмут.

Протести на кордоні також впливають на виробників військової техніки, зазначив Віктор Долгоп’ятов, який керує некомерційним підприємством “Інженерний корпус”, що виробляє різні види обладнання для ЗСУ.

“Якщо блокада триватиме, це може стати і вже стає великою проблемою”, – сказав Долгоп’ятов.

За його словами, блокада кордону призвела до затримки поставок деталей для машин на його заводі, а також компонентів для блоків живлення, які використовують в двигунах безпілотників і радіостанціях.

Категорії
Економіка
Новини
Loading...