Наступного року Івано-Франківська громада збільшить підтримку захисників. До розгляду на черговій сесії вже готова програма матеріальної допомоги військовим Франківської громади. У новому документі суттєво збільшена сума виплат на спорядження, оплату комунальних послуг та реабілітацію військових.
Про це повідомив міський голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.
Відтак, якщо у 2023-му захисники чи захисниці, які обороняють нашу країну на передових позиціях фронту, отримували 20 тисяч гривень, то вже з наступного року військовослужбовців умовно розділять на дві категорії. Ті, хто безпосередньо беруть участь у бойових діях, згідно з новою програмою отримають 50 тисяч гривень на спорядження. А ті, хто несуть службу у військових частинах і не виїжджають на бойові чергування – 20 тисяч гривень на амуніцію.
«Перша матеріальна допомога – це буде в розмірі 50 тисяч на амуніцію для військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях. І друга – це є всім нашим військовим, які служать і захищають так само нашу цілісність, але вони можуть служити в тих частинах, які не беруть безпосередню участь у бойових діях, які забезпечують тил, забезпечують всю необхідну допомогу для військових, які на передовій. Ну і служать, наприклад, в Рівненській, Вінницькій областях, або ж на кордоні з білоруссю, де ми так само бачимо, що можуть бути звідти провокації, або може бути, не дай Бог, наступ. Ці військовослужбовці отримають 20 тисяч гривень по довідці №6», – розповідає заступник міського голови, директор Департаменту по взаємодії зі Збройними силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями Руслан Гайда.
Цього місяця програму мають затвердити. І вже з 1 січня військовослужбовці зможуть подавати документи у будь-яке відділення ЦНАПу Івано-Франківської громади. Нагадаємо, цього року за виплатами на амуніцію у розмірі 20 тисяч гривень звернулося майже 3 з половиною тисячі військовослужбовців Івано-Франківської громади.
«Віримо в те, що ця програма буде наступного року популярна в наших військових. І надіємося, що не менше як 3,5-4 тисячі іванофранківців отримають допомогу з міського бюджету. Бо вже цього року отримали більше 3-х тисяч військовослужбовців отримали допомогу на спорядження у розмірі 20 тисяч гривень кожен. Також збільшуємо програму щодо доплат пораненим, тобто це 30 тисяч і 10 тисяч на реабілітацію, а також збільшуємо програму відшкодування житлово-комунальних послуг. Зокрема, ті, хто не мають статусу УБД, буде 5 тисяч гривень, ну і 25% покриває місто, 75% покриває держава», – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Ті, хто повертається з війни, перебуваючи там з перших днів повномасштабного вторгнення, неодмінно потребують реабілітації, каже директор Департаменту соціальної політики Василь Семанюк. Саме тому у громаді розробили також програму підтримки і відновлення захисників та захисниць. З наступного року планують виплати тим, кому необхідна реабілітація.
«Наразі ми готуємо проект рішення виконкому. Мається на увазі, якщо хлопці чи дівчата, незалежно чи це фізична, чи це психологічна, чи це соціальна реабілітація буде, зараз якраз радимось з медиками. Обов’язково має бути якийсь документ про те, що людина потребує медичної реабілітації. Або, якщо це буде психологічна, то зараз в нас в проекті передбачено, що будуть таке направлення видавати психологи нашого комунального закладу «Дім воїна», – каже директор Департаменту соціальної політики Василь Семанюк.
Також наступного року будуть збережені виплати до Дня народження дітям військовослужбовців та кошти для новонароджених, батьки яких захищають нашу країну.