Ринок землі відкрився для юросіб

1 січня 2024 року починається новий етап запровадження закону “Про ринок землі” – ринок відкривається для юридичних осіб. Також громадяни отримають право набувати у...

1 січня 2024 року починається новий етап запровадження закону “Про ринок землі” – ринок відкривається для юридичних осіб. Також громадяни отримають право набувати у власність до 10 тис га землі.

Про це йдеться у статті ЕП.

Ринок землі стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю могли тільки фізособи – громадяни України з обмеженням 100 га. 

Закон також забороняє купувати землю іноземцям: відповідно до закону, іноземці зможуть купувати українські землі тільки після ухвалення відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі. Коли він відбудеться – не відомо.

21 грудня 2023 року Дмитро Разумков із групою нардепів до Верховної Ради подали законопроєкт про відтермінування відкриття ринку землі для юросіб та підвищення розміру отримання у власність ділянок однією особою. Депутати хочуть відкласти запровадження цих норм до 1 січня 2025 року.

Категорії
Економіка
Новини
Loading...