Міфи та факти про дітей, які народилися за допомогою штучного запліднення

Штучне запліднення, або екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) стало важливою частиною сучасної репродуктивної медицини, врятувавши багато пар, які зіткнулися з проблемами на шляху до батьківства. Хоч...

Штучне запліднення, або екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) стало важливою частиною сучасної репродуктивної медицини, врятувавши багато пар, які зіткнулися з проблемами на шляху до батьківства.

Хоч ця тема вже не є сенсацією, через нерозуміння суті процедури багато хто побоюється, що дитина народиться з вадами, буде часто хворіти, відставати у фізичному й інтелектуальному розвитку.

Чи це справді так? МІСТО розібралося в цих питаннях з кандидаткою медичних наук, лікарем акушер-гінекологом Наталією Яцишин.

Репродуктологиня запевняє, що підстав для тривоги немає. Малюки, народжені шляхом ЕКО, нічим не відрізняються від своїх однолітків. Вони розвиваються як звичайні діти – ростуть, розвиваються, пізнають світ.

ЕКЗ: що це таке?

Екстракорпоральне запліднення – це лікарська маніпуляція, в ході якої запліднення яйцеклітин сперматозоїдами відбувається поза організмом жінки. ЕКЗ відноситься до допоміжних репродуктивних технологій і є найбільш технологічно складною та найбільш ефективною процедурою у лікуванні безпліддя. У світі ЕКЗ успішно використовують майже пів століття. Але попри “молодий” вік методу, він відмінно справляється з лікуванням важких форм безпліддя, де усі інші методи лікування не мають ефекту.

Це просто інший шлях запліднення

“Трохи більше ста років тому 16-річна дівчина могла вийти заміж. У 17 років вона ставала матір’ю первістка, а після 30-ти готувалася стати бабусею. Сьогодні все інакше. Молодь зараз вчиться, будує кар’єру, подорожує – і це нормально. Проте найголовніше для нас, з яким біологічним матеріалом ми працюємо, бо організм не перехитрити, не зупинити біологічний годинник”, – каже Наталія Яцишин.

Чи хворітимуть ЕКО діти частіше?

Ні. Результати проведених досліджень і накопичений досвід вказують на те, що ЕКО не позначається на здоров’ї дитини.

Раптом дитина народиться з вадами або генетичними відхиленнями?

Вчені дійшли висновку, що процедура ЕКЗ не збільшує ризики появи на світ дітей з вадами розвитку.

Дослідження, проведені у 2012 році, показують, що ймовірність розвитку вад у дітей ЕКО становить 1,4%, що відповідає частоті вад у дітей, народжених без застосування допоміжних репродуктивних технологій.

“У сучасній медицині екстракорпоральне запліднення визнано провідною репродуктивною технологією, що дозволяє багатьом людям стати щасливими батьками”, – зазначає Наталія Яцишин.

Чи зможуть діти ЕКО мати здорове потомство?

Луїза Браун – перша дитина ЕКО – народилася в 1978 році у Великобританії. Зараз вона доросла жінка, яка має двох дітей. Діти ЕКО в майбутньому не страждають безпліддям і можуть мати здорове потомство.

“Ніяких відмінностей у дітей ЕКО немає. Ці діти бажані, особливо улюблені. Батьки приділяють їм багато уваги. Тому вони часто навіть випереджають у чомусь своїх однолітків”, – додає медикиня.

Для розв’язання проблеми безпліддя завжди обирається той метод лікування, який буде усувати причину непліддя і в кожному конкретному випадку, буде збільшувати шанси успішного настання вагітності.

Медикаментозне лікування, хірургічне, допоміжні репродуктивні методики, психологічна підтримка – все це вам можуть надати в “Прикарпатському центрі репродукції людини”. Тут за державний кошт лікують жіноче та чоловіче безпліддя.

Протягом 2023 року в заклад звернулося майже 3 тис. осіб. Медики провели близько 400 процедур допоміжних репродуктивних технологій. 226 жінок таки отримали бажану вагітність.

Варто додати, що державна програма в «Прикарпатському центрі репродукції людини» діє з 2005 року. Першу спробу штучного запліднення вам гарантує держава. У центрі вам нададуть якісну допомогу на кожному етапі Державної програми. З кожним пацієнтом тут працюють індивідуально, з урахуванням його потреб та можливостей.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном +380 68 525 2828.

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола 51г

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...