Депутати Івано-Франківської міської ради провели позачергову сесію.

Депутати Івано-Франківської міської ради зібралися на позачергову сесію. Питань у порядку денному не багато, однак важливі: звернення до Міністерства освіти і науки, програма підтримки...

Депутати Івано-Франківської міської ради зібралися на позачергову сесію.

Питань у порядку денному не багато, однак важливі: звернення до Міністерства освіти і науки, програма підтримки молоді, а також кілька господарських питань. Засідання почали традиційно – із нагородження. Руслан Марцінків передав старшому солдату Сергію Мерінову нагрудний знак «Золотий хрест» Головнокомандувача ЗСУ. Також вручив відзнаку міського голови «Творимо перемогу разом» ІІІ ступеня  франківському волонтеру Андрію Гошію. А далі – до роботи. Івано-Франківськ виступив проти об’єднання вишів. Відповідне звернення до Міністерства освіти і науки і Верховної ради України підтримали депутати міської ради.

«Нещодавно на засіданні Спілки ректорів закладів вищої освіти України підняли тему про об’єднання ВНЗ. Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький заявив, що у містах, де мешкає від 100 до 300 тисяч жителів, має функціонувати не більше 2-х закладів вищої освіти. Серед прикладів названо й Івано-Франківськ. Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, виступаємо проти обʼєднання Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного університету Нафти і Газу та Івано-Франківського національного медичного університету», – зачитав звернення очільник Івано-Франківської громади Руслан Марцінків. 

Таку ініціативу Міносвіти об’єднати два самодостатні ВНЗ депутати вважають нелогічною. Адже кожен з цих закладів має свою унікальність та профільність. 

«Скажіть, а нам не потрібні хороші медики? Чи нам не потрібні хороші фахівці, які знаються на корисних копалинах? Навіщо їх об’єднувати? Це цілком самодостатні вузи, зі своєю історією та унікальністю. Це державні заклади, тому держава не може опікуватися ними і врегулювати їх роботу так, щоби вузи і далі функціонували як унікальні та профільні окремі ВНЗ», – прокоментував звернення депутат Івано-Франківської міської ради Роман Марцінків.
А далі у порядку денному – підтримка франківської молоді. Депутати проголосували за премію для студентів першокурсників та магістрів бюджетної та платної форм навчання. Вони отримають премію на оплату одного року навчання на спеціальності студента. Кандидатури подає університет. 

«Ті студенти, які отримають 190 балів і більше, і які вступлять у вищі навчальні заклади нашого міста матимуть змогу отримати премію від міської ради у сумі до 55 тисяч гривень. Я вважаю, що це буде доброю такою підтримкою для нашої молоді і студентів», – коментує рішення директор Департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко.

Також депутати розглянули і прийняли ряд господарських питань та освітні програми для молодіжного центру. За звернення проти об’єднання вищих навчальних закладів, яке особисто зачитав з президії міський голова Руслан Марцінків проголосували 28 обранців із 34-х зареєстрованих. 

«Доцільності не бачу об’єднувати наприклад медичний університет з Прикарпатським університетом, чи медичний університет з університетом нафти і газу. Все-таки ці університети є різні, вони не пересікаються. А якась цифра у 300 тисяч населення і у місті можуть функціонувати тільки два виші, мені здається, що це неправомірна така вимога, тому що наші університети працюють не тільки для нашого міста, працюють для всього краю і держави. Також прийняли зміни до програми «Молодь Івано-Франківська». Ви знаєте, що запрацювала комунальна установа молодіжний центр «Рух» і дуже важливо, щоби ця установа максимально працювала з молоддю. Ми теж додали певні програми, які стосуються навчання, освітніх програм саме молодіжного центру «Рух». І також ряд інших питань, зокрема – 15% надбавки нашим вихователям-методистам. Це теж буде хороша допомога. Сесія плідна, дякую депутатам, що так чисельно зібралися на засідання», – резюмував засідання позачергової сесії Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Категорії
Місто
Новини
Loading...