В Україні еко-скандал: знищено рідкісні “чорнобильські дуби”

100-річні дерева зарубали за можливої участі в. о. директора держпідприємства “Північна Пуща”. В Україні викрили злочинну групу посадовців, яка зрубала 100-річні дуби на 60...

100-річні дерева зарубали за можливої участі в. о. директора держпідприємства “Північна Пуща”.

В Україні викрили злочинну групу посадовців, яка зрубала 100-річні дуби на 60 млн грн у Чорнобильському заповіднику.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань. 

Зазначається, що повідомлено про підозру в. о. директора держпідприємства “Північна Пуща” та його спільникам, які організували незаконну рубку цінних дубів на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

“Встановлено, що голова держпідприємства у грудні 2023 року організував незаконну порубку 185 дубів на території Денисовецького лісництва ДСП “Північна Пуща”, яке належить до Чорнобильського заповідника. До реалізації умислу він залучив трьох цивільних осіб та видав їм спеціальні перепустки на територію заповідника. Чиновник показав виконавцям територію для вирубки, на якій росли понад 100-річні дуби”, – повідомили в ДБР.

Зазначається, що цим ділкам допомагав працівник правоохоронного органу, який супроводжував транспорт зі зрубаною деревиною.

В повідомленні сказано, що деревину продали на підставі фіктивних документів на одному зі столичних пунктів приймання. “Загальна сума збитків державі становить понад 59 млн грн”, – каже ДБР.

Там уточнили, що в. о. директора держпідприємства “Північна Пуща”, співробітнику правоохоронного органу та трьом цивільним особам повідомлено про підозри у незаконній рубці та збуті лісу, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою групою осіб (ст. 27, ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

В. о. директора держпідприємства "Північна Пуща" повідомили про підозру / фото ДБР
В. о. директора держпідприємства “Північна Пуща” повідомили про підозру / фото ДБР

“Також за результатами проведених обшуків вилучена зрізана деревина об’ємом понад 350 м куб, яку ділки не встигли продати. Досудове розслідування триває, встановлюється повне коло залучених до оборудки осіб”, – повідомляють в ДБР.

Категорії
КРИМІНАЛ
Новини
Loading...