Виплати військовим і соціальні ініціативи Івано-Франківська

Івано-Франківська громада підтримує своїх мешканців. Зокрема, військових, пенсіонерів та людей з інвалідністю та інших. Вже кілька років тут діють різні міські програми на соціальні...

Івано-Франківська громада підтримує своїх мешканців.

Зокрема, військових, пенсіонерів та людей з інвалідністю та інших. Вже кілька років тут діють різні міські програми на соціальні виплати пільгових категорій та виплати для підтримки захисників та захисниць нашої територіальної громади. 

«Одні з таких найпопулярніших виплат – є допомога 70+, – це виплата до Дня народження особам золотого віку, які старше 70-ти років. Вони можуть оформити допомогу в центрах надання адміністративних послуг, можуть оформити і їхні родичі, тобто ця послуга доступна онлайн, на сайті ЦНАПу cnap.if.ua. Також виплати, що стосуються військових – нашим захисникам і захисницям. Від початку року вже звернулося 5109 захисників та захисниць, які оформляють допомогу на амуніцію та спорядження. Також більше тисячі наших військовослужбовців оформили допомогу на відновлення та реабілітацію», – повідомив директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.

84-річна мешканка Франківської громади Аліна Варшавська до ЦНАПу прийшла після відзначення Дня народження. Пенсіонерка хоче оформити виплату до Дня народження. Розповідає, щороку приходить до Центру надання адмінпослуг після свого Дня народження, щоби написати заяву на отримання коштів. Оформлення триває недовго, а гроші потрібні завжди.

«Для пенсіонерів дуже важливо. Кожна гривня дорога. За 500 гривень я собі куплю якісь ліки. Ліки зараз дуже дорогі», – каже пенсіонерка Аліна Варшавська. 

У черзі до столика адміністратора ЦНАПу також військовий Євген Михайловський. Захисник, поки у відпустці, хоче оформити виплату на амуніцію. Планує отримати 50 тисяч гривень, бо бере безпосередню участь у бойових діях. Каже, така підтримка громади для військових потрібна.

«Того року я не подавав, бо в принципі як-такої можливості не було. Зараз зібрав документи, взяв відпустку, зараз цим помалу займаюсь. Звісно, це важливо. Взагалі будь-яка копійка для військового – це буде важлива копійка», – розповідає військовослужбовець 80 ОДШБр Євген Михайловський. 

Нагадаємо, у міській програмі виплат від Івано-Франківської громади з початку року з’явилась нова програма для військових на відновлення та реабілітацію. За понад 6 місяців її дії, 334 військовослужбовці оформили допомогу на виплату у зв’язку з пораненням, контузією чи каліцтвом. 

 «Ми підтримуємо тих людей, яким важко сьогодні вижити: це люди «золотого віку», це люди з інвалідністю І-ІІ групи. Ще зараз нова доплата буде – тим дітям, які навчаються в навчально-реабілітаційному центрі, це дітки з інвалідністю, з ДЦП І форми. Тобто ми стараємося в цей час, в час війни підтримати найнезахищеніше населення. Військові виплати ми виплачуємо на спорядження, психологічну чи фізичну реабілітацію, на лікування при пораненні. А також є виплати дітям військовослужбовців до Дня народження, при народженні дитинки», – зазначив Івано-Франківський міський головаРуслан Марцінків.

З усіма послугами, які є у громаді для захисників та захисниць можна ознайомитися на сайті Івано-Франківського ЦНАПу, у розділі «Для військових». Також подати документи можуть не лише заявники: армійці чи пенсіонери, чи люди з інвалідністю особисто. Повнолітній член родини або опікун може безпосередньо оформити допомогу. Однак кошти прийдуть на картку військовослужбовця або когось іншого з пільгових категорій, кому передбачена виплата.  

Категорії
Місто
Новини
Loading...