Підготуватися до зими: депутати звернулись до Кабміну

Звернення  Івано-Франківської міської ради щодо необхідності запровадження на рівні держави компенсаційних механізмів, надання можливих пільг населенню, бізнесу та підприємствам критичної інфраструктури для сталого проходження...

Звернення  Івано-Франківської міської ради щодо необхідності запровадження на рівні держави компенсаційних механізмів, надання можливих пільг населенню, бізнесу та підприємствам критичної інфраструктури для сталого проходження опалювального періоду 2024-2025 років в умовах воєнного стану.

Чергові акти тероризму і геноциду з боку російських агресорів, спрямовані на руйнування енергетичної системи України, ставлять питання сталого проходження опалювального періоду 2024-2025 років під загрозу. Починаючи з березня 2024 року, українська енергосистема постійно зазнає  цілеспрямованих російських атак. Тільки за останні місяці росією знищено 80% об’єктів теплової генерації, а також значно пошкоджено об’єкти розподілу та генерації електроенергії по всій країні, зокрема теплові та гідроелектростанції і магістральні підстанції. 

Безумовно, масовані повітряні російські атаки на енергетичну систему України мали на меті не тільки пошкодити енергосистему, а й спричинити масштабний збій у її роботі. 

Наразі енергетична ситуація в нашій країні дуже складна через постійні руйнування, тому ПрАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго» і запровадила графіки погодинного відключення світла, щоб утримувати роботу енергосистеми в належному стані. 

У зв’язку з викликами в енергетичній системі України в умовах воєнного етану виникає необхідність забезпечення потреб населення та бізнесу, об’єктів критичної інфраструктури відповідним обладнанням: генераторами, трансформаторами та їх комплектуючими тощо. 

Так, у грудні 2022 року, реагуючи на необхідність забезпечення українців альтернативними джерелами енергії, Кабінет Міністрів України терміново звільнив від імпортних мит та податку на додану вартість не тільки генераторні пристрої, але й комплектуючі для виготовлення в Україні енергетичного обладнання. Дія відповідних постанов продовжувалась. 

Але наразі ці пільги для постачальників енергетичного обладнання на державному рівні вже не передбачені. 

До початку цьогорічного опалювального періоду залишилося майже 4 місяці. За такий невеликий термін сільським, селищним, міським радам і підприємствам водо- та теплопостачання необхідно вчасно, якісно та в повному обсязі завершити реалізацію заходів із підготовки інфраструктури населених пунктів до осінньо-зимового періоду 2024-2025 років. 

В умовах воєнного стану Івано-Франківська міська рада докладає максимальних зусиль для виконання своїх повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема в частині утримання та ефективної експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства, а також надання населенню соціальних і комунальних послуг необхідного рівня та якості. 

З огляду на необхідність забезпечення належної підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2024-2025 років, а також надання можливості громадянам і бізнесу, підприємствам критичної інфраструктури в забезпеченні альтернативними джерелами енергії, влаштуванні обладнання для децентралізації генерації енергії та проведенні енергомодернізації, звертаємося до Уряду України з проханням розробити та запровадити необхідні заходи подолання викликів та загроз у зимовий період, зокрема: 

– розглянути можливість звільнення від оподаткування податком на додану вартість робіт/послуг, або його зменшення пов’язаних із будівництвом об’єктів у сфері водо- та теплопостачання, що виконуються з метою енергетичної модернізації; 

–         розглянути можливість встановлення пільгової ставки податку на додану вартість для підприємств, що здійснюють господарську діяльність із виробництва/постачання теплової енергії та реалізації послуг із водопостачання та водовідведення; 

–         розглянути можливість встановлення нульової ставки податку на додану вартість та звільнення від сплати ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України та використовуються для енергомодернізації підприємств; 

–         розглянути можливість запровадження компенсації вартості встановлених теплогенеруючих установок органами місцевого самоврядування за договорами місцевого запозичення або підприємствами за договорами запозичення укладених під місцеві гарантії; 

–         розглянути можливість отримання пільгових кредитів відповідно до Державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» підприємствами житлово-комунального господарства; 

–         розглянути можливість зменшення ставок екологічного податку; 

–         розглянути можливість запровадження економічних стимулів для оптимізації мереж і новітніх технологій їх обслуговування шляхом впровадження довгострокового стимулюючого тарифоутворення. 

Через бойові дії, які ведуться на території України та постійне руйнування об’єктів енергетики та критичної інфраструктури, зважаючи на те, що фінансово-економічний стан комунальних  підприємств залишається вкрай незадовільним, а в державному та місцевих бюджетах відсутній необхідний ресурс на їх підтримку, тому вважаємо, що прийняття таких рішень є надзвичайно важливими найближчим часом. 

Категорії
Місто
Новини
Loading...