В Кабміні вигадали, як змусити українців більше платити за енергоносії

Найбільше від нововведень можуть постраждати малозабезпечені сім’ї. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) запропонувала знизити вдвічі норми...

Найбільше від нововведень можуть постраждати малозабезпечені сім’ї.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) запропонувала знизити вдвічі норми споживання природного газу населенням при відсутності лічильників. 

Відповідний проект постанови вже переданий на розгляд Кабінету міністрів України. Як повідомили в прес-службі НКРЕКУ, до комісії надходять численні звернення від побутових споживачів природного газу з проханням перегляду та зниження норм споживання природного газу населенням при відсутності лічильників газу, затверджених постановою Кабінету міністрів № 619.

“Для максимального приведення фактичного споживання газу населенням, якому нарахування за використаний природний газ проводиться згідно встановлених норм споживання, до рівня цих норм НКРЕКУ розробила і подала на розгляд уряду відповідні пропозиції щодо зменшення цих норм для газових плит та водонагрівачів в два рази”, – поінформували в регуляторі.

Зокрема, пропонується знизити з 6 до 3 куб. м на місяць норму газу на людину в будинках з гарячою водою, в будинках без гарячої води з 9 до 4,5 куб. м, на плиту та газовий нагрівач – з 18 до 9 куб. м.

“Шість кубів, які зараз передбачені, це 432 літра закип’ятити води. На нашу думку, це досить великий обсяг на одну людину. Є необхідність його скоригувати так, бо сьогодні люди споживають менше”, – пояснює в.о. голови НКРЕКУ Дмитро Вовк.

Слід зазначити, що півроку тому ці норми вже скорочували в півтора-два рази. Тепер чиновники знову вирішили, що це багато, і знову пропонують їх урізати. Разом з тим, як вважають експерти, знижуючи норми споживання, уряд намагається стимулювати людей до економії, але в реальності результати будуть діаметрально протилежними.

“Логіки не бачу, все йде за принципом” де б ще щось скоротити “. Урізання норм треба, щоб менше грошей виділяти з бюджету на субсидії, щоб люди намагалися вкладатися в норми, а те, що більше, – оплачували повністю”, – сказав експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Слід зауважити, що найбільше від зниження норм споживання постраждають малозабезпечені сім’ї та облгази. “Скорочення споживання залишиться на папері, оплата різниці між реально спожитим газом у розмірі 1,4 млрд “кубів” і нарахованими за скороченими вдвічі нормативами – 700 млн куб. м ляже на плечі облгазів. За підрахунками, вони понесуть збиток у вигляді боргу перед” Нафтогазом “до 5 млрд грн”, – зазначили в прес-службі ПАТ “Київоблгаз”. Від зниження нормативів виграють лише ті, хто не отримує субсидій і не має газових лічильників – у них буде можливість платити вдвічі менше.

“Такі споживачі не будуть зацікавлені встановлювати лічильники і економити”, – резюмують в прес-службі ПАТ “Харківгаз”.

А ось ті споживачі, яким все-таки належиться субсидія, від чергових тарифних ініціатив уряду тільки постраждають, оскільки вона нараховується тільки на так звані “соціальні” норми споживання комунальних послуг, тобто ті, які встановлюються державою. Все, що використовується вище таких норм, субсидією не покривається.

Виходить, що від чергового скорочення норм споживання можуть постраждати і постачальники газу, і споживачі-пільговики. Зате держбюджет заощадить на субсидіях. Як вже повідомлялося раніше, з метою зменшення витрат населення на комунальні послуги Кабінет міністрів України доручив НКРЕКУ зобов’язати теплогенеруючі компанії встановлювати лічильники на вході в будинки.

Джерело

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...