У соціальних мережах почали розповсюджувати шахрайські посилання, де українцям обіцяють швидко виплатити 1000 гривень. Поліцейські застерігають, – це чергова пастка аферистів.
До косівських поліцейських звернулася 59-річна мешканка Кутів, яка розповіла, що в соціальній мережі побачила оголошення про виплати 1000 гривень. Щоб отримати гроші потрібно було «зареєструватися» та залишити свій номер телефону. Невдовзі до заявниці зателефонував невідомий чоловік, який представився менеджером банку. Жінка виконала всі інструкції, про які говорив незнайомець. Так і надала доступ до своїх рахунків телефонному аферисту, який за лічені хвилини спустошив їх. Жінка втратила 78 000 гривень.
А до поліцейських Івано-Франківського РУП звернувся 47-річний мешканець, який розповів, що до нього зателефонувала невідома особа з пропозицією швидко оформити допомогу від держави в розмірі 1000 гривень. Заявник зайшов в банківський додаток, виконав всі вказівки. А згодом втратив 71 тисячу гривень.
За цими обома фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження за статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поліція Прикарпаття закликає мешканців остерігатись фейкових акаунтів та невідомих додзвонювачів, які нібито обіцяють виплати 1000 гривень від держави.
Не довіряйте таким повідомленням та не переходьте за відповідними посиланнями. Вони вимагають дані банківських карток, відтак шахраї можуть отримати доступ до ваших коштів.
Наголошуємо, що інформація про державні виплати, порядок їх отримання є лише на офіційних сайтах.