Навчання організували за підтримки міського голови Руслана Марцінківа та спільно з БО “Карітас”, УКД, BAIF й Blago. Цьогоріч у Бізнес-прогріві взяли участь 112 учасників.
“Місто поставило для себе завдання дати молоді можливість займатися бізнесом, оскільки ми розуміємо, яка ситуація в державі. Вступники й випускники університету мають вже мати певні навички ведення підприємницької діяльності. В нас минулого сезону є дуже гарний досвід, коли бізнес ідея була втілена. Це була свічкова фабрика”, – розповідає заступник міського голови Святослав Никорович.
Новий сезон проєкту став більш інклюзивним, охопивши ширший віковий діапазон учасників. Це свідчить про постійний розвиток ініціативи та її відкритість для всіх охочих долучитися до змін. Успіх учасниці першого сезону, яка реалізувала проєкт “Світи ясно” – це доказ того, що кожен може досягти успіху завдяки цьому проєкту.
“У другому сезоні беруть участь люди віку трішки старшого, ніж молодь. Ми розширяємо зараз вікову градацію. На відкритті другого сезону в нас буде учасниця першого, яка вже реалізувала свій проєкт “Світи ясно”. Саме з таких маленьких досягнень і відбувається розбудова нашої України”, – відзначає проректор УКД з розвитку та комунікацій Олег Андрухів.
Уляна Варнава, засновниця бренду свічок “Світи ясно”, поділилася своїм досвідом участі в Бізнес-прогріві. За її словами, навчання в рамках проекту стало для неї цінним досвідом, який дозволив розвинути свій бізнес.
“Я відчувала, що я щось тут отримаю таке, що дуже потрібне для мене. І я це отримала. Ті люди, які будуть тут навчатися, можуть взяти досвід підприємців, які вже є успішні. Спільно з “Благо” ми створили вже офлайн-майстерню, де зараз можуть приходити люди, замовляти, де я проводжу майстер-класи. Також люди можуть замовляти онлайн”, – ділиться досвідом засновниця бренду свічок “Світи ясно” та власниця свічкової майстерні Уляна Варнава.
Студентка УКД Мар’яна на Бізнес-прогріві вже не вперше. За цей час вона встигла не лише поглибити свої знання, а й розробити власний бізнес-план. Мар’яна переконана, що цей проект – справжній поштовх для молодих підприємців.
“Я вже вдруге на Бізнес-прогріві, дуже багато корисної інформації для себе взяла. Планую розвивати свій бізнес. Бізнес- прогрів – це взагалі дуже крута ідея для студентів, для початківців, тому надіюсь мої плани всі реалізуються. Але це буде в таємниці наразі”, – розповіла студентка УКД Мар’яна.
Юлія Сіромаха також ще студентка. Зізнається, що хоч і не має поки чіткої ідеї для власного бізнесу, проте Бізнес-прогрів допомагає їй розвивати необхідне для цього мислення. За словами Юлії, програма стає для неї відмінною платформою для формування підприємницьких навичок.
“Минулого року я брала участь у Бізнес-прогріві, на жаль, не змогла відвідати повністю всі лекції. Це стало причиною, чому я доєдналась цього року знову. Адже мені здається, що тут є можливість отримати ще більше знань. Мені здається, що я ще не маю конкретного бізнес-мислення щоб відкрити власну справу. Однак прогрів – це є чудова можливість для розвитку такого мислення. В майбутньому це сприятиме для відкриття власної справи”,- каже студентка УКД Юлія Сіромаха.
Отець Володимир Чорній, директор благодійного фонду “Карітас”, підкреслив важливість проєкту “Бізнес-прогрів” для розвитку громади. На його думку, це особливо потрібно в умовах війни та економічної нестабільності. Важливо зауважити, що БФ “Карітас” є одним із генеральних партнерів Бізнес-прогріву та бере активну участь у реалізації проєкту. Отець Володимир розповідає, що такі ініціативи є життєво необхідними для підтримки молоді та розвитку підприємництва.
“Ми долучилися, бо побачили як це робиться, і яка мета цього. Насамперед це розвиток громади в майбутньому. Особливо в сьогоднішні дні, коли ми в стані війни, коли економічна ситуація не дуже радісна у нас в Україні. Такі проєкти й напрямки потрібно підтримувати”, – каже директор благодійного фонду “Карітас” отець Володимир Чорній.
Міський голова висловив щиру подяку партнерам проєкту. За його словами, спільними зусиллями вони створюють умови для того, щоб молоді люди могли реалізувати свій потенціал саме в рідному місті.
“Дякую нашим партнерам: Бізнес Асоціації Івано-Франківська, БФ “ Карітас”, а також Університету Короля Данила. Ми спільно робимо цей проєкт, адже для нас це є важливо, щоб молоді люди ризикували, створювали свої бізнеси. Для нас дуже важливо, щоб молодь сьогодні могла себе реалізувати саме в Івано-Франківську”, – підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.